Krzyż Federacji Skautingu Europejskiego

Środowisko Puławskie
SKAUCI EUROPYFEDERACJA SKAUTINGU EUROPEJSKIEGO

Wiadomości

Informacje dla rodziców

Albumy ze zdjęciami

Ukryj Szukaj

Start
Najświeższe wiadomości
Zdjęcia
Skauci w obiektywie
O nas
Najważniejsze informacje
Rodzice
Informacje dla rodziców
Kontakt
Skontaktuj się z nami

Poniżej wyświetlane są tylko wiadomości z etykietą zaproszenie. Aby ponownie wyświetlić wszystkie wiadomości kliknij tutaj...

18
MAR 2015

Zaproszenie na dzień modlitw za FSE

Maciej DmytrowLink do wiadomości

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w dniu modlitw za FSE, w sobotę 21 marca 2015 r. Rozpoczniemy mszą świętą o godzinie 11:30 w sanktuarium w Wysokim Kole. Szczegółowy program imprezy można wyświetlić klikając na poniższe zdjęcie...

rodzice zaproszenie
4
STY 2015

Zaproszenie na spotkanie opłatkowe

Jan BąkałaLink do wiadomości

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie opłatkowe puławskiego środowiska harcerskiego, organizowane 10 stycznia 2015 r. w kościele św. brata Alberta (sala pod kościołem) o godz. 19:00. Zapraszamy również na specjalną mszę świętą o godz. 18:00.

1 druzyna 1 gromada 2 druzyna 2 gromada krag rodzice zaproszenie
18
PAŹ 2014

Zaproszenie na grę miejską

Maciej DmytrowLink do wiadomości

Serdecznie zapraszamy wszystkich chłopców w wieku 9-12 lat na grę miejską "Łowy węża Kaa", która odbędzie się 26 października 2014 r. Zapraszamy również ich rodziców.

Zbiórka po mszy świętej o godzinie 10:30 (około 11:30) przy kościele św. brata Alberta. Zakończenie około 15:00 przy kościele św. Józefa na Włostowicach.

1 gromada rodzice zaproszenie
7
PAŹ 2014

Msza środowiska harcerskiego

Jan BąkałaLink do wiadomości

W najbliższą niedzielę, 12 października 2014 r., w parafii św. brata Alberta o godzinie 10:30 odbędzie się msza święta puławskiego środowiska harcerskiego. Pragniemy na nią zaprosić wszystkich rodziców oraz opiekunów harcerek, harcerzy i wilczków.

Msza środowiska odbywać się będzie co miesiąc, w każdą drugą niedzielę miesiąca w parafii św. brata Alberta o godzinie 10:30. Następna msza już 9 listopada 2014 r.

1 druzyna 1 gromada 2 druzyna 2 gromada krag rodzice swieto zaproszenie
25
CZE 2014

Spotkanie ws. obozu 1 Drużyny Puławskiej

Jan BąkałaLink do wiadomości

Zapraszam rodziców chłopaków z 1 Drużyny Puławskiej na spotkanie w sprawie zbliżającego się wyjazdu na obóz. Spotkanie odbędzie się w sobotę 5 lipca o godzinie 16:00 w harcówce obok kościoła świętego brata Alberta.

Na spotkaniu omówione zostaną wszystkie kwestie dotyczące obozu oraz plany na przyszły rok pracy w drużynie. Dokładnie opowiem, co każdy chłopak z drużyny powinien zabrać ze sobą na Eurojam. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania.

Bardzo proszę o zabranie ze sobą wszystkich wypełnionych dokumentów – Kartę Zdrowia oraz Eurojam Health sheet. Bardzo zależy mi na Państwa obecności.

Jan Bąkała
Drużynowy 1 Drużyny Puławskiej

1 druzyna oboz rodzice zaproszenie
17
MAR 2014

Zaproszenie na dzień modlitw za FSE

Maciej DmytrowLink do wiadomości

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w dniu modlitw za FSE, w sobotę 22 marca 2014 r. Rozpoczniemy mszą świętą o godzinie 12:00 w parafii św. Katarzyny i św. Floriana w Gołębiu, ul. Folwarki 3.

rodzice zaproszenie
3
STY 2014

Zaproszenie na spotkanie opłatkowe

Maciej DmytrowLink do wiadomości

Serdecznie zapraszamy na spotkanie opłatkowe organizowane przez Skautów Europy, które odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2014 r. Rozpoczniemy mszą świętą o godzinie 18:00 w kościele Miłosierdzia Bożego w Puławach.

rodzice zaproszenie
5
LIS 2013

Spotkanie rodziców skautów z 1 Drużyny Puławskiej

Jan BąkałaLink do wiadomości

Serdecznie zapraszamy rodziców skautów należących do 1 Drużyny Puławskiej na spotkanie organizacyjne, dotyczące najbliższych wydarzeń w życiu drużyny, w tym obchodów Święta Niepodległości, zimowiska, spływu kajakowego dla ojców oraz obozu letniego.

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 9 listopada 2013 r., godzina 18:00, w harcówce (stara kaplica obok kościoła pw. św. Brata Alberta). Serdecznie na nie zapraszamy!

Ponadto, w dziale Rodzice przeczytać można najważniejsze informacje na temat roku pracy 2013/2014 w 1 Drużynie Puławskiej.

1 druzyna oboz rodzice zaproszenie zimowisko
25
CZE 2013

Spotkanie w sprawie obozu 1 Drużyny Puławskiej

Jan BąkałaLink do wiadomości

Drodzy Rodzice!

Serdecznie zapraszam na spotkanie informacyjne dotyczące obozu. Odbędzie się ono w najbliższy czwartek 27 czerwca o godzinie 19:00. Spotkanie będzie miało miejsce prawdopodobnie w starej kaplicy obok kościoła pw. Św. Brata Alberta.

Serdecznie zapraszam!

Pozdrawiam,
Jasiek Bąkała HO

1 druzyna oboz rodzice zaproszenie
15
KWI 2013

Dni Skautów Europy w parafi p.w. Miłosierdzia Bożego w Puławach - 20-21 kwietnia

Piotr JedziniakLink do wiadomości

Zapraszamy wszystkich do udziału w Dniach Skautów Europy w parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Puławach w najbliższy weekend (20-21 kwietnia). Szczegóły na plakacie:

Już w najbliższy weekend wydarzenie, jakiego w historii puławskiego skautingu jeszcze nie było. Przed nami DNI SKAUTÓW EUROPY. Zapraszamy do parafii Miłosierdzia Bożego. W programie zbiórki dla młodszych, a dla tych całkiem starszych wykład Zbigniewa Mindy - b. komisarza federalnego Federacji Skautingu Europejskiego „Skauting – biznes rodzinny”.

Przed laty w parafii Miłosierdzia Bożego działała silna drużyna męska SHK Zawisza. Dziś czas na reaktywację skautingu w parafii. Naszym celem jest powołanie do życia nowego środowiska w Puławach. Właśnie temu celowi służą DNI SKAUTÓW EUROPY.

Przede wszystkim zapraszamy na nie dzieci i młodzież. Z myślą o nich została przygotowana najpierw akcja naborowa w szkołach (brawa dla wszystkich jej uczestników), a następnie zbiórki, zarówno dla wilczków, jak i dla harcerek i harcerzy. Początek w sobotę 20 kwietnia o godz. 9 pod kościołem Miłosierdzia Bożego. Jeśli macie koleżanki lub kolegów, których chcecie zainteresować skautingiem to doskonała okazja – zaproście ich.

Wszystkich zapraszamy na niedzielną (21 kwietnia) Mszę św. o godz. 11 z udziałem Skautów Europy. Po niej rusza miasteczko skautowe dla dzieci i młodzieży. Dla rodziców to doskonała okazja, aby odkryć, jakie talenty drzemią w ich dzieciach.

Specjalne zaproszenie kierujemy do osób dorosłych, przede wszystkim rodziców. Skauting to ruch młodych i prowadzonych przez młodych. Ale nie może się udać bez wsparcia dorosłych. Dorośli mogą stać się sojusznikami ruchu, który efektywnie wspiera proces wychowania. O roli dorosłych jako sojuszników skautów opowie dr Zbigniew Minda – były komisarz federalny całej Federacji Skautingu Europejskiego czyli europejski szef naszego ruchu. Wygłosi on wykład „Skauting – biznes rodzinny”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców i liczymy na Państwa udział. W najbliższych dniach, za pośrednictwem harcerek i harcerzy, do Państwa rąk trafią zaproszenia na Dni Skautów. Liczymy na Państwa obecność.

rodzice zaproszenie
5
LIS 2012

Ważne informacje od szefa 1 Drużyny Puławskiej

Maciej DmytrowLink do wiadomości

Wszystkich rodziców, których podopieczni należą do 1 Drużyny Puławskiej prosimy o zapoznanie się z bardzo ważnymi informacjami od drużynowego na temat najbliższych wydarzeń w życiu drużyny oraz spraw organizacyjnych. Informacje te znaleźć można w dziale Rodzice.

1 druzyna rodzice swieto zaproszenie zimowisko
6
KWI 2012

Czuwanie przy grobie Pańskim

Bartek BrzostekLink do wiadomości

Zapraszamy wszystkich Państwa całymi rodzinami na wspólne czuwanie przy grobie Pańskim. Odbędzie się ono w kościele św. Brata Alberta w Wielki Piątek o godzinie 21:00.

rodzice zaproszenie
19
MAR 2012

Wesprzyj 1 Drużynę Puławską

Maciej DmytrowLink do wiadomości

Dużymi krokami zbliżają się Wielkie Harce Majowe, w których udział weźmie 1 Drużyna Puławska. Jest to odbywająca się co dwa lata impreza. Podczas długiego weekendu majowego zastępy z całej Polski zjeżdżają się, by wspólnie obozować i współzawodniczyć w wielkiej grze. Długi weekend na początku maja 2012 r. ma szanse zgromadzić 1000 skautów w okolicach zamku Czersk. Przygotowania wielkiej gry opartej na fabule Ogniem i Mieczem trwają już od marca ubiegłego roku. Dużo pracy wymaga też zadbanie o logistykę tego zlotu. Wszyscy drużynowi pracują jako wolontariusze.


1 Drużyna Pułwska na Wielkich Harcach Majowych w 2008 r.

Wyżywienie każdego harcerza w trakcie Harców kosztuje 50 zł. To naturalna potrzeba obok kosztów dojazdu i składki na organizację zlotu. By umożliwić przyjazd na harce wszystkim, w pierwszej kolejności tym w trudnej sytuacji materialnej zwracamy się do wszystkich osób dobrej woli o wsparcie finansowe. Można nas wesprzeć dokonując przelewu bankowego lub wpłaty w urzędzie pocztowym zgodnie z poniższymi danymi:

Nazwa odbiorcy: Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego Zawisza; Federacja Skautingu Europejskiego; ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. nr 14; 02-366 Warszawa

Nr konta: 59 1090 2402 0000 0001 1536 1148

Tytuł: darowizna na WHM 2012, 1. Puławska FSE


Przykład wypełniania druku wpłaty

Jeżeli nie chcesz aby Twoje nazwisko znalazło się na liście darczyńców, w tytule przelewu dopisz darowizna anonimowa. Każdemu, kto wesprze nas kwotą minimum 49 złotych, podziękujemy, wysyłając wyjątkowy kubek!

Darowizna, na podstawie tytułu przelewu, jest adresowana do harcerzy z konkretnej drużyny – ich drużynowy ma możliwość odpowiednio zagospodarować te pieniądze. Więcej informacji o tej formie pomocy harcerzom oraz samych Harcach Majowych można znaleźć na tej stronie.

1 druzyna harce rodzice zaproszenie
14
MAR 2012

Akcja Palma 2012

Łukasz GoluchLink do wiadomości

W najbliższą niedzielę harcerki i harcerze z puławskiego środowiska Skatów Europy organizują akcję Palma 2012. Dochód ze zbiórki pieniędzy, prowadzonej w ramach akcji, przeznaczony zostanie w całości na dofinansowanie letnich obozów.

Harcerki oraz harcerzy zbierających pieniądze, będzie można spotkać po każdej mszy świętej w niedziele 18 i 25 marca 2012 r. w następujących parafiach:

Parafia Świętej Rodziny

Parafia Matki Bożej Różańcowej (Garnizon)

Parafia Świętego Brata Alberta

Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. Wyrazem wdzięczności za finansową pomoc dla młodzieży, będzie wielkanocna palma, którą otrzyma każdy darczyńca.

oboz zaproszenie
15
WRZ 2011

Zapraszamy na rozpoczęcie roku pracy 2011/2012

Jan BąkałaLink do wiadomości

W najbliższą sobotę 17 września o godzinie 17:00 przy kościele pw. św. Brata Alberta odbędzie się oficjalne rozpoczęcie kolejnego roku pracy formacyjnej w puławskim środowisku harcerskim. W planie spotkania przewiduje się:

17:00 - spotkanie z rodzicami, w trakcie którego przekazane będą pierwsze informacje na temat zimowisk i obozów;

18:00 - uroczysta msza święta;

18:40 - obrzęd przejścia wilczków z gromady do drużyny.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców!

rodzice zaproszenie
4
STY 2011

Zapraszamy na spotkanie opłatkowe

Maciej DmytrowLink do wiadomości

Serdecznie zapraszamy Państwa na spotkanie opłatkowe puławskiego środowiska Skautów Europy. Spotkanie to rozpocznie się Mszą w kościele pw. św. Brata Alberta w sobotę 8 stycznia 2011 r. o godzinie 18:00. Szczegółowe informacje znaleźć można w dziale Rodzice.

rodzice zaproszenie
4
PAŹ 2010

Spotkanie organizacyjne

Piotr JedziniakLink do wiadomości

Serdecznie zapraszamy Państwa na spotkanie organizacyjne z instruktorami harcerskimi Skautów Europy. Szczegółowe informacje znaleźć można w dziale Rodzice.

rodzice zaproszenie
17
MAJ 2010

Rozesłanie na obozy

Maciej DmytrowLink do wiadomości

Wszystkich rodziców serdecznie zapraszamy na rozesłanie na obozy, które odbędzie się już 19 czerwca (sobota). Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Dla rodziców.

rodzice zaproszenie
14
MAJ 2008

Święto 2 Szczepu Puławskiego

Magdalena IrchaLink do wiadomości

Dzień 24 maja zapowiada się naprawdę ciekawie! Zaczynamy grą z okazji Święta naszej patronki - św. Joanny d' Arc. Wieczorem zapraszamy nasze kochane mamy, aby uczcić ich święto! Nie będzie to jednak taki zwykły Dzień Matki, a Gala Talentów. Na pewno nie będzie nudno!

2 druzyna 2 gromada rodzice swieto zaproszenie

Wyświetl tytuły wszystkich wiadomości (151)

Najnowsze zdjęcia


Dzień modlitw za FSE


Dzień Myśli Braterskiej


Zaproszenie na opłatek


Boże Narodzenie 2016

Etykiety

1 druzyna 1 gromada 2 druzyna 2 gromada 3 druzyna biwak europa gra harce krag naleczow obietnica oboz ognisko pielgrzymka przyrzeczenie rodzice rowery sluzba swieto wedrowka wielkie lowy zaproszenie zbiorka zimowisko