Krzyż Federacji Skautingu Europejskiego

Środowisko Puławskie
SKAUCI EUROPYFEDERACJA SKAUTINGU EUROPEJSKIEGO

Wiadomości

Informacje dla rodziców

Albumy ze zdjęciami

Ukryj Szukaj

Start
Najświeższe wiadomości
Zdjęcia
Skauci w obiektywie
O nas
Najważniejsze informacje
Rodzice
Informacje dla rodziców
Kontakt
Skontaktuj się z nami

Poniżej wyświetlane są tylko wiadomości z etykietą pielgrzymka. Aby ponownie wyświetlić wszystkie wiadomości kliknij tutaj...

8
PAŹ 2014

Święty Krzyż 2014

Kuba MarkiewiczLink do wiadomości

Niedawno odbyliśmy wędrówkę na Święty Krzyż, która jest organizowana co roku. Jest to swego rodzaju zjazd wszystkich wędrowników z Polski, na którym byłem pierwszy raz. Śmiało mogę powiedzieć, że to wszystko co się tam dzieje jest czymś niecodziennym. Droga krzyżowa, adoracja czy też biesiada posiada swój własny niepowtarzalny klimat.

Na końcowym apelu Jakub Nieoczym miał obrzęd HO, a Artur Pietras złożył swoje przyrzeczenie.

Była to wędrówka pełna przeżyć – od wyruszenia z Puław, aż do samego przyjazdu coś się działo. Nie mogliśmy narzekać na nudę. Nie chcę pisać, jak to wszystko wyglądało, bo trudno to opisać słowami, to trzeba przeżyć.

Wszystkie zdjęcia z pielgrzymki można obejrzeć w galerii.

krag pielgrzymka
10
WRZ 2010

Pielgrzymka do Wąwolnicy

Michał Banaś, 1 DPLink do wiadomości

Tegoroczna pielgrzymka do Wąwolnicy rozpoczęła się już o godzinie 5 na ranem. W tą długą i owocną wyprawę zaangażowało się wielu ludzi, w sposób szczególny harcerze z 1 Drużyny Puławskiej św. Benedykta. Odpowiadali oni za porządek razem z harcerzami z ZHR.

Pielgrzymi postawili przed sobą ambitny plan przejścia w krótkim czasie dość długiej trasy. Czynili przy tym krótkie postoje, podczas których mogli się ze sobą integrować. Wszystkim doskwierał chłód, głód i zmęczenie, a na dodatek nie sprzyjała pogoda, która była bardzo zmienna - raz padał deszcz, innym razem wiało i było pochmurnie. Mimo tego, nikt się nie poddał i dzielnie znosił te trudy.

Pielgrzymi do celu dotarli około godziny 12 i zebrali się przed kościołem parafialnym w Wąwolnicy, gdzie uczestniczyli we mszy świętej, którą koncelebrował abp. Józef Życiński. Msza trwała dwie godziny i była wyjątkowa. Słuchając Słowa Bożego i walcząc ze zmęczeniem czuliśmy dumę, że wspólnie dotarliśmy w to miejsce.

1 druzyna pielgrzymka
5
WRZ 2007

Pielgrzymka do Wąwolnicy

Agnieszka WalczynaLink do wiadomości

Tegoroczna piesza pielgrzymka do Wąwolnicy zaczęła się 2 września o godzinie 5:00 przed parafią pod wezwaniem św. Brata Alberta. W pielgrzymce tej co roku uczestniczy kilkadziesiąt osób z naszej parafii. Pogoda dopisywała, gdyż już po 7:30 zaczęło wschodzić słońce i być ciepło. Pielgrzymkę prowadził ks. Tomasz Nowaczek. Uczestniczyły w niej między innymi 1 i 2 Drużyna Puławska oraz 2 Gromada Puławska. Po Mszy Świętej prowadzonej przez radomskiego arcybiskupa odbył się apel męskiego Hufca Puławskiego i Żeńskiego Hufca Lubelskiego, do którego należy również 2 Szczep Puławski.

1 druzyna 2 druzyna 2 gromada pielgrzymka
27
MAR 2006

Dzień Modlitw za FSE

Łukasz LeszkoLink do wiadomości

Dnia 25 marca, w Dzień Modlitw za FSE, Hufiec Lubelski zorganizował pielgrzymkę do sanktuarium w Wąwolnicy, do której dołączyły się wszystkie gromady i drużyny z Puław. Każda drużyna pielgrzymowała we własnym zakresie. Na miejscu odbyła się uroczysta msza, na której, jak co roku od 1994 r., zawierzyliśmy się Maryi. Tym razem Akt Zawierzenia odczytał hufcowy puławski wraz z małżonką. Po mszy miał miejsce krótki apel dla wszystkich drużyn.

"Matko i Królowo, stajemy przed Tobą, my – wilczki, harcerki i harcerze, przewodniczki i wędrownicy oraz instruktorzy ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego-"Zawisza” Federacji Skautingu Europejskiego wraz z naszymi rodzicami, duszpasterzami i przyjaciółmi, ufni w Bogu, zawierzamy Ci nasze Stowarzyszenie. Na honor każdej i każdego z nas, za łaską Boga i za Twoim orędownictwem oddajemy się całym życiem tu i teraz w służbę Bogu w Trójcy Jedynemu, naszemu Panu i Królowi – Jezusowi Chrystusowi, Kościołowi świętemu, Ojczyźnie naszej – Polsce, chrześcijańskiej Europie i bliźnim w każdej potrzebie.

Maryjo, dopomóż nam strzec honoru, abyśmy umieli zasłużyć na zaufanie; dopomóż być lojalnym wobec Ojczyzny, rodziców, przełożonych i podwładnych; wspieraj nasze wysiłki w stawaniu się sługami naszych bliźnich na ich drodze do zbawienia; wspieraj nas w stawaniu się przyjaciółmi wszystkich ludzi, a braćmi i siostrami harcerek i harcerzy; naucz nas uprzejmości, rycerskości i szlachetności; wspomagaj nas w dostrzeganiu przyrody jako dzieła Boga i w okazywaniu szacunku wszystkim Boskim stworzeniom; uproś nam ducha karności, abyśmy umieli powierzone nam zadania wykonywać sumiennie do końca; wspieraj naszą wolę panowania nad sobą oraz wewnętrzną radość wypływającą z zaufania Bogu; dopomóż być gospodarnymi i zatroskanymi o dobro bliźnich; wypraszaj nam czystość w myślach, mowie i uczynkach abyśmy żyli na chwałę Boga Wszechmogącego.

Maryjo, Gwiazdo Ewangelizacji, uczyń nasze Stowarzyszenie narzędziem nowej ewangelizacji, do której u progu nowego tysiąclecia wzywa nas Ojciec Święty Jan Paweł II. Maryjo, jesteśmy, pamiętamy i czuwamy na każdy dzień."
(Akt Zawierzenia Matce Bożej SHK-Zawisza FSE)

1 druzyna 2 druzyna 2 druzyna 2 gromada pielgrzymka
5
WRZ 2005

Rozpoczęcie roku pracy w Wąwolnicy

Piotr JedziniakLink do wiadomości

Pielgrzymką do Wąwolnicy puławskie środowisko SHK-Z FSE rozpoczęło nowy rok pracy. Już w piątek wieczorem do Wąwolnicy na swoją pierwszą po wakacjach wędrówkę wyruszyła ekipa wędrowników z Kręgu św. Franciszka. W sobotę dotarła 3 Puławska, która przybyła wraz z parafią na górce. W niedzielę przed południem dotarły: 2 Gromada, 2 Drużyna oraz 1 Drużyna Puławska - jednym słowem wszyscy.

Uczestniczyliśmy we Mszy Św. o godzinie 12:00 a po niej odbył się uroczysty apel całego środowiska. Pomagaliśmy w organizacji uroczystości wraz z zaprzyjaźnionym hufcem lubelskim.

1 druzyna 1 gromada 2 druzyna 2 gromada pielgrzymka

Wyświetl tytuły wszystkich wiadomości (151)

Najnowsze zdjęcia


Dzień modlitw za FSE


Dzień Myśli Braterskiej


Zaproszenie na opłatek


Boże Narodzenie 2016

Etykiety

1 druzyna 1 gromada 2 druzyna 2 gromada 3 druzyna biwak europa gra harce krag naleczow obietnica oboz ognisko pielgrzymka przyrzeczenie rodzice rowery sluzba swieto wedrowka wielkie lowy zaproszenie zbiorka zimowisko