Krzyż Federacji Skautingu Europejskiego

Środowisko Puławskie
SKAUCI EUROPYFEDERACJA SKAUTINGU EUROPEJSKIEGO

Wiadomości

Informacje dla rodziców

Albumy ze zdjęciami

Ukryj Szukaj

Start
Najświeższe wiadomości
Zdjęcia
Skauci w obiektywie
O nas
Najważniejsze informacje
Rodzice
Informacje dla rodziców
Kontakt
Skontaktuj się z nami

Poniżej wyświetlane są tylko wiadomości z etykietą 1 gromada. Aby ponownie wyświetlić wszystkie wiadomości kliknij tutaj...

4
STY 2015

Zaproszenie na spotkanie opłatkowe

Jan BąkałaLink do wiadomości

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie opłatkowe puławskiego środowiska harcerskiego, organizowane 10 stycznia 2015 r. w kościele św. brata Alberta (sala pod kościołem) o godz. 19:00. Zapraszamy również na specjalną mszę świętą o godz. 18:00.

1 druzyna 1 gromada 2 druzyna 2 gromada krag rodzice zaproszenie
18
PAŹ 2014

Zaproszenie na grę miejską

Maciej DmytrowLink do wiadomości

Serdecznie zapraszamy wszystkich chłopców w wieku 9-12 lat na grę miejską "Łowy węża Kaa", która odbędzie się 26 października 2014 r. Zapraszamy również ich rodziców.

Zbiórka po mszy świętej o godzinie 10:30 (około 11:30) przy kościele św. brata Alberta. Zakończenie około 15:00 przy kościele św. Józefa na Włostowicach.

1 gromada rodzice zaproszenie
7
PAŹ 2014

Msza środowiska harcerskiego

Jan BąkałaLink do wiadomości

W najbliższą niedzielę, 12 października 2014 r., w parafii św. brata Alberta o godzinie 10:30 odbędzie się msza święta puławskiego środowiska harcerskiego. Pragniemy na nią zaprosić wszystkich rodziców oraz opiekunów harcerek, harcerzy i wilczków.

Msza środowiska odbywać się będzie co miesiąc, w każdą drugą niedzielę miesiąca w parafii św. brata Alberta o godzinie 10:30. Następna msza już 9 listopada 2014 r.

1 druzyna 1 gromada 2 druzyna 2 gromada krag rodzice swieto zaproszenie
25
WRZ 2014

Przejście wilczków z 1 Gromady Puławskiej do Drużyny

Piotr JurgaLink do wiadomości

14 września spotkaliśmy się na mszy świętej w parafii świętego Brata Alberta, aby pomodlić się za całe puławskie środowisko skautowe, a w szczególności za wilczki, które miały opuścić 1 Gromadę Puławską, aby przeżyć największą przygodę w życiu, jaką jest harcerstwo.

Każdy wilczek uroczyście przedstawiony przez Akelę został przydzielony do nowego zastępu, w którym spędzi z pewnością wiele pięknych chwil.

Wilczki, które otrzymując Wielki Okrzyk , opuściły gromadę to:

Dawid Burszewski

Przemek Pać

Szymon Gruszecki

Bartłomiej Kostecki

Grzegorz Miller

Ze wszystkich sił!

Wszystkie zdjęcia z uroczystości można obejrzeć w galerii.

1 druzyna 1 gromada
22
LIS 2013

Święto niepodległości 2013 w 1 GP

Przemysław PaćLink do wiadomości

Dnia 11 listopada 2013 r. w narodowe święto niepodległości odbyła się już kolejna zbiórka 1 Puławskiej Gromady Wilczków. Spotkaliśmy się o godzinie 8:00 przed kościołem św. Brata Alberta w Puławach, skąd całą gromadą wyruszyliśmy na uroczystości, które odbyły się w kościele pw. św. Józefa we Włostowicach. Po mszy złożono kwiaty i wieńce przed pomnikiem Odzyskania Niepodległości. Była także wiązanka od puławskich skautów.

Kolejnym punktem programu była gra historyczna. Szliśmy przez pola, łąki i lasy szukając znaków patrolowych i listów. Ze znalezionych biało-czerwonych pasków z pomocą Akeli i Baloo każdy z nas zrobił flagę Polski. Zaśpiewaliśmy też hymn Polski. Po grze zmęczeni, z obolałymi nogami wróciliśmy do harcówki przy kościele św. Brata Alberta, ogrzaliśmy się trochę i pobawiliśmy się w naszą ulubioną zabawę „pif-paf”.

To był dobrze spędzony czas!

1 gromada gra swieto zbiorka
17
LIS 2011

Mianowanie nowego szefa Kręgu

Piotr JedziniakLink do wiadomości

W ostatnia niedzielę 13 listopada 2011 r. w parafii św. Brata Alberta odbyła się kolejna msza święta puławskiego środowiska harcerek i harcerzy. Wszystkie jednostki partycypowały w przygotowaniu liturgii. Procesję z darami przygotowały gromady. Zastęp Niedźwiedź z 1 Drużyny Puławskiej służył przy ołtarzu oraz przeczytał jedno czytanie. Drugie czytanie przygotował zastęp Mrówka z 2 Drużyny Puławskiej. Modlitwa wiernych przypadła zaś Kręgowi Młodych Wędrowników Św. Franciszka.

Po mszy odbył się apel, na którym miało miejsce mianowanie nowego szefa Kręgu Młodych Wędrowników. Został Nim Łukasz Goluch HO. Odbyły się również dwa Przyrzeczenia, tak więc mamy dwóch nowych harcerzy w swym gronie.

Msza Święta Środowiska to wydarzenie cykliczne. Odbywa się w każdą drugą niedzielę miesiąca o godzinie 10:30 w parafii św. Brata Alberta w Puławach. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wspólnej modlitwy!

1 druzyna 1 gromada 2 druzyna 2 gromada krag przyrzeczenie rodzice
28
CZE 2011

Wyprawa rowerowa 1 GP do Niebrzegowa

Maciej BrzostekLink do wiadomości

Zbiórka, która odbyła się 4 czerwca 2011 r. miała wyjątkowy charakter, gdyż zaproszeni na nią byli również ojcowie wilczków. Wszyscy uczestnicy zebrali się o godzinie 10 pod kościołem św. Brata Alberta. Po krótkim apelu, na którym przedstawione zostały zasady obowiązujące podczas jazdy rowerem, po założeniu kasków i kamizelek odblaskowych uczestnicy zbiórki wyruszyli w drogę.


Sprawdzanie ciśnienia w oponach

Trasa wyprawy wiodła niebieskim szlakiem rowerowym. Choć dość płaska, była urozmaicona zarówno pod względem krajobrazu, jak i nawierzchni. Spontanicznie uformowany wąż składający się z 19 osób pokonał dystans 30 kilometrów. Trasa przebiegała nad Kurówką, obok Zakładów Azotowych, później przez stację Gołąb aż do Niebrzegowa. Pogoda dopisała nawet za bardzo, więc wszystkie postoje odbywały się w cieniu. Wilczki na każdym etapie zmieniały się kolejnością, pilnując zdecydowanie, żeby nikt jej w czasie jazdy nie naruszał.

Dłuższy postój miał miejsce nad zakolem Wieprza w Niebrzegowie. Obiad w postaci kaszy kuskus z sosem i konserwą smakował prawie wszystkim. Powrót odbył się tą samą drogą, gdyż trasa przez Piskory mogłaby okazać się zbyt trudna. Obyło się bez wypadków. Wszyscy szczęśliwi i zmęczeni wrócili do domów.

1 gromada rodzice rowery zbiorka
10
MAJ 2011

1 GP na Wielkich Łowach 2011

Bartłomiej BrzostekLink do wiadomości

W Płońsku, w dniach 30.04 - 02.05 dziesięciu wilczków wraz z wilkiem Akelą i niedźwiedziem Baloo wzięło udział w corocznych Wielkich Łowach. Na łowy przyjechało około 150 wilczków z całej Polski.

Pierwszego dnia odbyły się wiosenne zmagania, czyli rozmaite konkurencje sportowe. Obok nowej dla wielu wilczków gry w boule, długa kolejka ustawiała się do strzelania z łuku, procy oraz trudnego spaceru z jajkiem. Wieczorem odbyło się świeczysko na sali gimnastycznej - wilczki z puławskiej gromady przedstawiły scenkę dotycząca narodzin Karola Wojtyły w Wadowicach.

Drugiego dnia miał miejsce Pheeal - wilczki, działając w grupach-szóstkach wykonywały zadania u zwierząt z dżungli. Za poprawnie zawiązany węzeł, rozpoznanie drzew po ich liściach czy m. in. dobrze opatrzoną ranę zdobywały trofea w postaci pieczątek wstawianych do kroniki-śpiewnika, którą każdy wilczek otrzymał na Wielkich Łowach. Był czas na zabawy wilczkowe na świeżym powietrzu oraz na granie w piłkę. Duże zainteresowanie wzbudziła piłka do rugby, którą wilczki nazwały piłką-zmyłką ze względu na nieobliczalny sposób jej odbijania się od ziemi. Nauczyliśmy się kilku nowych piosenek oraz choreografii do piosenki Tam gdzie Wajnganga, która jak na pierwszy raz wyszła całkiem nieźle.

Ostatniego dnia była biesiada Ikkiego. Z otrzymanych słodkich produktów wilczki budowały scenki z życia Mowgliego bądź też inne konstrukcje, które zostały na koniec zjedzone ze smakiem. W pamięci na długo pozostaną godziny spędzone na wspólnych zabawach oraz słowa piosenki:

(...) Gdy kłopoty cię spotkają, miej w pamięci to
do pomocy weź przyjaciół - właśnie po to są (...)

1 gromada wielkie lowy
15
KWI 2011

Zbiórka 1 Gromady Puławskiej 2.04.2011

Bartłomiej BrzostekLink do wiadomości

W sobotę o godzinie 9 apelem rozpoczęła się zbiórka szesnastu wilczków z 1 Gromady Puławskiej. Opiekowali się nimi Akela i Baloo. Plan zbiórki, chociaż prosty, był przemyślany.

Po apelu wszyscy razem przenieśli sporą ilość drewna na strych w dawnej kaplicy przy kościele. Pani organistka w ramach podziękowania za wykonaną pracę poczęstowała gromadę słodyczami. Po krótkim odpoczynku i po łyku picia odbyła się Skała Narady.


Gromada przy pomniku Jana Pawła II w Puławach

Potem gromada udała się na dwór i większą część zbiórki spędziła na graniu w piłkę nożną, zwracając szczególną uwagę na przestrzeganie zasad fair-play.

Do zrealizowania został jeszcze jeden bardzo ważny element zbiórki. Zbiórka ta wypadła 2 kwietnia, czyli w rocznicę śmierci Jana Pawła ll. Gromada poszła więc pod pomnik papieża, aby tam chwilę się pomodlić i zapalić lampkę. Akela wyjaśnił, jakie jest znaczenie tego dnia i modlitwy pod pomnikiem papieża. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia wszyscy rozeszli się do domów.

1 gromada sluzba zbiorka
27
STY 2011

Zimowisko wilczków

Piotr JedziniakLink do wiadomości

W poniedziałek 24 stycznia o 8.15 rozpoczęliśmy zimowisko 1. Gromady Puławskiej. Podróż "emką" do Bochotnicy i... dwa dni dobrej zabawy! Polowanie na Sheere Khana, przygotowywanie masek, scenki z życia gromady na świeczysku, bitwa na śniegowe piguły oraz wyprawa po znakach patrolowych.

Chłopcy zdobyli nowe umiejętności i zaliczyli kolejne zadania na obietnicę lub gwiazdkę. Gwiazdkę zdobyli na zimowisku Piotrek i Paweł! Moc wrażeń, które 16 wilczków długo będzie wspominać! Zapraszamy do galerii zdjęć.

1 gromada zimowisko
27
STY 2011

Msza św. w rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego

Piotr JedziniakLink do wiadomości

W niedzielę 23 stycznia w kościele p. w. Św. Brata Alberta odprawiona została Msza św. w rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Wilczki, harcerze i wędrownicy z 1 Szczepu św. Benedykta pełnili służbę jako asysta liturgiczna

Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć w galerii.

1 druzyna 1 gromada krag swieto
10
STY 2011

Relacja ze spotkania opłatkowego

Piotr JedziniakLink do wiadomości

Relacja ze spotkania opłatkowego została umieszczona na stronie głównej Skautów Europy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia w naszej galerii.

1 druzyna 1 gromada 2 druzyna 2 gromada krag rodzice
12
PAŹ 2010

Ja i Ty jesteśmy jednej krwi - zbiórka wilczków

Piotr JurgaLink do wiadomości

Poranek 9.10.2010 nie zapowiadał pięknej pogody, jednak ta stawała się faktem im więcej czasu mijało od początku zbiórki. Rozpoczęliśmy na łąkach, wraz z nowymi wilczkami: Dominikiem, Maćkiem oraz Piotrkiem. Korzystając z pięknej pogody udaliśmy się do lasu, gdzie bawiąc się i obserwując pierwsze oznaki jesieni spędziliśmy świetnie czas.

Akela, Wontolla oraz Ikki (nowy stary wilk) robili coraz to nową zabawę, sprawiając, że czuliśmy jeszcze lato i radość z nim związaną. Szaleństwa w lesie można zobaczyć w galerii ze zdjęciami. Na koniec zbiórki zagraliśmy w końcu w zabawę "Mowgli strzela", zaliczaliśmy zadania i trochę denerwowaliśmy Stare wilki. Poprawimy się, obiecujemy!

Do zobaczenia na następnej zbiórce! Już niedługo. Bardzo fajnie, bo to będzie długa wyprawa!

1 gromada zbiorka
4
PAŹ 2010

Pierwsza jesienna zbiórka wilczków

Piotr JurgaLink do wiadomości

W ładny październikowy poranek cała gromada zebrała się pod kościołem, aby uczestniczyć w nowych przygodach gromady. Wszystkie zeszłoroczne wilczki, stare wilki oraz nowi goście brali udział w zabawach, wykonywali ciekawe pieczątki oraz świętowali Obietnicę Pawła i Jakuba Pałgana.

Na sobotniej zbiórce pojawiło się sześciu nowych kandydatów, którzy, miejmy nadzieję, będą uczestniczyli przez cały najbliższy rok w życiu gromady. Zdjęcia ze zbiórki można obejrzeć w galerii! Czekamy już na następne spotkanie, które odbędzie się 9 października 2010 r. Ze wszystkich sił!

1 gromada zbiorka
30
WRZ 2010

Witamy w drużynie!

Jan BąkałaLink do wiadomości

Witamy w 1 Drużynie Puławskiej nowego harcerza! Kuba Drob przeszedł niedawno z gromady do drużyny. Jest teraz dumnym członkiem zastępu Niedźwiedź.

1 druzyna 1 gromada
27
CZE 2007

Rozesłanie na obozy

Agnieszka WalczynaLink do wiadomości

23 czerwca odbyło się rozesłanie na obozy. Całe Środowisko Puławskie podczas wakacji wyjedzie na swoje letnie obozy. Wszystkim życzymy udanych, bezpiecznych, bogatych we wspomnienia obozów.

1 druzyna 1 gromada 2 druzyna 2 gromada oboz rodzice
7
STY 2006

Spotkanie opłatkowe

Maciej DmytrowLink do wiadomości

Tradycyjne już spotkanie opłatkowe rozpoczęło się Mszą świętą w kościele św. Brata Alberta o godzinie 16:00. Później uczestnicy udali się na salę gimnastyczną Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. K. E. N., gdzie czekały na nich zastawione stoły. Puławskie wilczki przygotowały wspólnie jasełka, które wywołały uśmiech na niejednej twarzy. Następnie została wyświetlona prezentacja multimedialna, której treść stanowiły zdjęcia przedstawiające miniony rok pracy puławskiego środowiska harcerskiego.

1 druzyna 1 gromada 2 druzyna 2 gromada rodzice
5
WRZ 2005

Rozpoczęcie roku pracy w Wąwolnicy

Piotr JedziniakLink do wiadomości

Pielgrzymką do Wąwolnicy puławskie środowisko SHK-Z FSE rozpoczęło nowy rok pracy. Już w piątek wieczorem do Wąwolnicy na swoją pierwszą po wakacjach wędrówkę wyruszyła ekipa wędrowników z Kręgu św. Franciszka. W sobotę dotarła 3 Puławska, która przybyła wraz z parafią na górce. W niedzielę przed południem dotarły: 2 Gromada, 2 Drużyna oraz 1 Drużyna Puławska - jednym słowem wszyscy.

Uczestniczyliśmy we Mszy Św. o godzinie 12:00 a po niej odbył się uroczysty apel całego środowiska. Pomagaliśmy w organizacji uroczystości wraz z zaprzyjaźnionym hufcem lubelskim.

1 druzyna 1 gromada 2 druzyna 2 gromada pielgrzymka

Wyświetl tytuły wszystkich wiadomości (151)

Najnowsze zdjęcia


Dzień modlitw za FSE


Dzień Myśli Braterskiej


Zaproszenie na opłatek


Boże Narodzenie 2016

Etykiety

1 druzyna 1 gromada 2 druzyna 2 gromada 3 druzyna biwak europa gra harce krag naleczow obietnica oboz ognisko pielgrzymka przyrzeczenie rodzice rowery sluzba swieto wedrowka wielkie lowy zaproszenie zbiorka zimowisko