Krzyż Federacji Skautingu Europejskiego

Środowisko Puławskie
SKAUCI EUROPYFEDERACJA SKAUTINGU EUROPEJSKIEGO

Wiadomości

Informacje dla rodziców

Albumy ze zdjęciami

Ukryj Szukaj

Start
Najświeższe wiadomości
Zdjęcia
Skauci w obiektywie
O nas
Najważniejsze informacje
Rodzice
Informacje dla rodziców
Kontakt
Skontaktuj się z nami

3
MAR 2013

Zimowisko 2 Gromady Puławskiej

Dominika KotowiczLink do wiadomości

W środę 13 lutego o godz. 10:00 rozpoczęłyśmy Mini Zimowisko 2 Gromady Puławskiej. Dlaczego Mini? Bo odbyło się w Puławach, ale to nie przeszkodziło nam w tym, żeby dobrze się bawić. Z pomocą Akeli przyszły mamy, które prowadziły zajęcia tego dnia.

Pierwszym zadaniem wilczków było znalezienie literek i ułożenie hasła naszego zimowiska – Przyjaźń. Później zostały członkami Ambasady Przyjaźni i zrobiły legitymacje. Szukały dobrych cech innych wilczków i zapisywały je na kartkach przyklejonych na plecach konkretnej osoby. Wilczki nauczyły się nowej piosenki, zastanowiły się, co znaczy pierwszy punkt prawa i zrobiły bransoletki przyjaźni. W końcu nadszedł czas na naleśniki. Po obiedzie wilczki uczyły się pozycji bezpiecznej i bandażowania. Był czas na zabawę, czyli lepienie zwierząt z „Księgi Dżungli”, a także na Mszę świętą.

Drugiego dnia Akela miała kolejnych pomocników Baloo i Ikkiego. Gdy wszyscy przyszli wyruszyłyśmy do lasu. Droga była długa lecz to wcale nas nie zniechęciło. Na miejscu odbył się apel, ulepiłyśmy Ikkiego i budowałyśmy igloo. Okazało się, że z budową najlepiej poradziły sobie najmłodsze wilczki, które toczyły tak wielkie kule, że same nie mogły ich podnieść. Trochę zmarznięte wróciłyśmy do harcówki. Wypiłyśmy gorącą herbatę i zrobiłyśmy kanapki. Największą atrakcją były jak zwykle opowieści Akeli. Wilczki tak bardzo chciały poznać historie z mojego życia w gromadzie i drużynie że nie dały mi nawet zjeść. Ciągle było słychać: „No ale Akeloo… Opowiadaj dalej”. Po opowieściach zaczęłyśmy szyć maskotki ze skarpet. Na początku w oczach wilczków widać było zdziwienie i przerażenie: „Ale jak to? Ze skarpet? Same mamy to zrobić? Przecież my nie umiemy szyć”. Z drobną pomocą Akeli i Baloo szycie okazało się nie tak straszne jak przypuszczały i każdy wilczek miał już własną maskotkę. Na koniec bawiłyśmy się w różne zabawy.

Piątek rozpoczęłyśmy śpiewająco. Później był czas na wymyślenie scenek pt. „Ja i ty jesteśmy jednej krwi”. Wilczki bardzo chciały pobawić się w podchody, dlatego ich następnym zadaniem było przygotowanie gry dla przeciwnej grupy. Po przebyciu całej trasy i zdobyciu nagród przyszedł czas na obiad i robienie własnych kalendarzy z urodzinami wszystkich członków naszej gromady. Dzień zakończyłyśmy uczestnictwem w drodze krzyżowej.

W sobotę większość dnia poświęciłyśmy na robienie kartek na Dzień Myśli Braterskiej. Wilczki przygotowały scenki o życiu św. Franciszka, które przedstawiły na świeczysku. Śpiewałyśmy dużo piosenek, ale najwięcej radości sprawiły nam zabawy takie jak: LaurencjaChusteczka rock & roll. Zimowisko zakończyłyśmy w niedzielę Mszą świętą i apelem.

Wszystkie zdjęcia z zimowiska można obejrzeć w galerii.

2 gromada rodzice zimowisko

Wyświetl wszystkie wiadomości

Najnowsze zdjęcia


Dzień modlitw za FSE


Dzień Myśli Braterskiej


Zaproszenie na opłatek


Boże Narodzenie 2016

Etykiety

1 druzyna 1 gromada 2 druzyna 2 gromada 3 druzyna biwak europa gra harce krag naleczow obietnica oboz ognisko pielgrzymka przyrzeczenie rodzice rowery sluzba swieto wedrowka wielkie lowy zaproszenie zbiorka zimowisko