Krzyż Federacji Skautingu Europejskiego

Środowisko Puławskie
SKAUCI EUROPYFEDERACJA SKAUTINGU EUROPEJSKIEGO

Wiadomości

Informacje dla rodziców

Albumy ze zdjęciami

Ukryj Szukaj

Start
Najświeższe wiadomości
Zdjęcia
Skauci w obiektywie
O nas
Najważniejsze informacje
Rodzice
Informacje dla rodziców
Kontakt
Skontaktuj się z nami

25
STY 2013

Wedrówka Kręgu Młodych Wędrowników Wilków - Bochotnica 18-19.01.2013 r.

Paweł NowakLink do wiadomości

To był dzień 18 stycznia. Wróciłem do domu i nagle przebłysk pamięci: Wędrówka. Spakowałem plecak, mundur na grzbiet, treki na nogi, plecak na garb i wyruszyłem. Po pół minucie wróciłem po kurtkę, ale to nieistotny szczegół. Byliśmy umówieni na przystanku busów koło Carrefoura. Gdy się tam pojawiłem, moi towarzysze broni już tam byli. Trzech wspaniałych plus sztandar szykowało się do drogi przyrównywanej do drogi hobbita. Wsiadamy do środka transportu. Kości zostały rzucone. Nasz cel: książęca osada Wilków.

Dotarliśmy. Duchowni z tamtejszej parafii udostępnili nam kawałek dachu nad głową oraz podłogę, na której z radością rozwinęliśmy karimaty. Przygotowaliśmy wspólnie kolację, zrobiliśmy radę i udaliśmy się na spoczynek.

Rano wstaliśmy skoro świt, zjedliśmy śniadanie i spakowawszy plecaki poszliśmy na mszę. Po niej podziękowaliśmy księżom, zaoferowaliśmy pomoc i dostaliśmy służbę. Naszym zadaniem było nawiezienie drewna niezbędnego w procesach grzewczych. Ochoczo ładowaliśmy je i woziliśmy taczką. Muszę przyznać, że robiłem to pierwszy raz w życiu, a 25 cm warstwa śniegu nie ułatwiała mi tej próby.

Po wypełnieniu po brzegi składowiska z opałem ruszyliśmy w podróż. Poprzez śniegi, mrozy i zamiecie, niesieni wiatrem i silną wolą przemieszczaliśmy się metr po metrze aż do królewskiego miasta Kazimierza Dolnego. Tam odwiedziliśmy wieloletniego duszpasterza naszego środowiska, który przygotował dla nas konferencję na temat stałego spowiednika i kierownictwa duchowego. Po wysłuchaniu jej z zaciekawieniem i chwilach wspomnień minionych lat przyszedł czas by ruszać dalej.

Ściemniło się już, a śnieg, wiatr i mróz nie odpuszczały. Skierowaliśmy się ku Bochotnicy, na trasie napotkaliśmy ruiny zamku Esterki, gdzie ku naszemu zdziwieniu spotkaliśmy jednego ze starszych wojów, który opowiadał nam o wartości naszej drogi. Z Bochotnicy wyruszyliśmy w stronę naszych domostw, gdzie skończyła się nasza przygoda.

krag sluzba wedrowka

Wyświetl wszystkie wiadomości

Najnowsze zdjęcia


Dzień modlitw za FSE


Dzień Myśli Braterskiej


Zaproszenie na opłatek


Boże Narodzenie 2016

Etykiety

1 druzyna 1 gromada 2 druzyna 2 gromada 3 druzyna biwak europa gra harce krag naleczow obietnica oboz ognisko pielgrzymka przyrzeczenie rodzice rowery sluzba swieto wedrowka wielkie lowy zaproszenie zbiorka zimowisko