Krzyż Federacji Skautingu Europejskiego

Środowisko Puławskie
SKAUCI EUROPYFEDERACJA SKAUTINGU EUROPEJSKIEGO

Wiadomości

Informacje dla rodziców

Albumy ze zdjęciami

Ukryj Szukaj

Start
Najświeższe wiadomości
Zdjęcia
Skauci w obiektywie
O nas
Najważniejsze informacje
Rodzice
Informacje dla rodziców
Kontakt
Skontaktuj się z nami

23
LIP 2012

Relacja z obozu 1 DP - Trzęsiny 2012

Damian PadarzLink do wiadomości

2 lipca 2012 r. nasza drużyna wyruszyła spod kościoła św. Brata Alberta na dwutygodniowy obóz harcerski. Po dotarciu na miejsce, każdy zastęp miał za zadanie zbudować jedną z niezbędnych konstrukcji obozowych. Nasz zastęp miał zrobić maszt. Zrobienie go zajęło nam sporo czasu, ale podołaliśmy temu zadaniu. Potem trzeba było zbudować platformę, na której mieliśmy spać. Najszybciej uporał się z tym zastęp Niedźwiedź i Wilk. Pierwszą noc spaliśmy pod plandeką, ponieważ nasza platforma nie była jeszcze gotowa. Drugiego dnia trwała pionierka.


Wspólne zdjęcie 1 Drużyny oraz 1 Gromady Puławskiej

Każdego dnia chodziliśmy do kościoła na mszę. W czwartek wieczorem po raz pierwszy było ognisko. Na ognisku śpiewaliśmy piosenki i pokazywaliśmy różne śmieszne scenki na wybrane tematy.

W sobotę rano szykowaliśmy się do wyjścia na explo. Szliśmy z zastępem Muflon, a zastęp Niedźwiedź połączył się z zastępem Wilk. Wieczorem, razem z Muflonem dotarliśmy do miejscowości Gorajec - Stara Wieś. Spaliśmy w tamtejszej remizie, gdzie było bardzo wygodnie. Rano, około godziny 9:00 ruszyliśmy dalej. Późnym popołudniem zatrzymaliśmy się na stacji benzynowej. Miła pani, która tam pracowała przyjęła nas na noc. Zjedliśmy pyszny obiad i poszliśmy spać. Kolejnego dnia wróciliśmy do obozu. Mieliśmy tam być na godzinę 17:00.


Jedna z ulubionych gier drużyny

Kolejne dni mijały szybko. We wtorek wieczorem zaczęła się Wielka Gra. Razem z zastępem Wilk ruszyliśmy w wyznaczone miejsce na mapie i tam mieliśmy zrobić szałas. Motywem tej gry był Władca Pierścieni. Dwa zastępy były podzielone na elfów i orków. W środę rano wyszliśmy z szałasu i nagle zauważyliśmy wodza orków. Napadliśmy na niego i zabraliśmy mu cenną wiadomość. Później poszliśmy do karczmy, gdzie tam każdy zastęp wykonał za trochę złota różne zadania. Mieliśmy na to czas od 7:30 do 13:30. Zadania można było podzielić na łatwe i trudne. Za łatwe było złoto, a za trudne paczki z bronią. Za wygranie walki na chusty można było wygrać paczkę z bronią. Najwięcej złota i paczek zdobył zastęp Niedźwiedź. Ale nie to było najważniejsze. Na koniec gry rozegrała się Wielka Bitwa, która polegała na tym, że w pierwszym etapie rzucaliśmy się balonami z wodą z czterema krasnoludami. Gdy udało nam się ich pokonać kolejnym etapem była walka na chusty. Ten etap wygrał zastęp Niedźwiedź i przez cały kolejny dzień mógł trąbić sygnały na rogu. Wielka Gra była interesująca i ciekawa.


W trakcie apelu drużyny

W czwartek czterech chłopców przygotowywało się na rajd na wywiadowcę. Szli w parach. Mieli wrócić w piątek rano. Kolejnego dnia był zaplanowany konkurs kulinarny. Każdy zastęp miał przygotować dowolną potrawę i miał na to określony czas. Później było to oceniane przez komisję. W sobotę trzech chłopców, w tym także ja, miało złożyć przyrzeczenie harcerskie. Dla nas był to prawdziwy zaszczyt. Przyrzeczenie odbyło się na porannym apelu.


Komisja ocenia przygotowane na konkurs kulinarny potrawy

W końcu zaczęła się depionierka, czyli rozbieranie tego, co zbudowaliśmy na początku obozu. Zajęło nam to cały dzień. Ostatnią noc spaliśmy znów tak, jak na początku pod plandeką. W niedzielę rozpoczęło się pakowanie i na ostatnim obozowym apelu zostały rozdane wstążki dla najlepszych zastępów. Około południa wyruszaliśmy z obozu. Do Puław dotarliśmy o godzinie 14:30. Po przyjeździe odbył się jeszcze jeden apel, na którym jeden z harcerzy złożył swoje przyrzeczenie harcerskie. Dla niektórych był to pierwszy taki obóz, ale każdy z nas będzie go na pewno dobrze wspominał.

1 druzyna gra oboz przyrzeczenie

Wyświetl wszystkie wiadomości

Najnowsze zdjęcia


Dzień modlitw za FSE


Dzień Myśli Braterskiej


Zaproszenie na opłatek


Boże Narodzenie 2016

Etykiety

1 druzyna 1 gromada 2 druzyna 2 gromada 3 druzyna biwak europa gra harce krag naleczow obietnica oboz ognisko pielgrzymka przyrzeczenie rodzice rowery sluzba swieto wedrowka wielkie lowy zaproszenie zbiorka zimowisko