Krzyż Federacji Skautingu Europejskiego

Środowisko Puławskie
SKAUCI EUROPYFEDERACJA SKAUTINGU EUROPEJSKIEGO

Wiadomości

Informacje dla rodziców

Albumy ze zdjęciami

Ukryj Szukaj

Start
Najświeższe wiadomości
Zdjęcia
Skauci w obiektywie
O nas
Najważniejsze informacje
Rodzice
Informacje dla rodziców
Kontakt
Skontaktuj się z nami

1
CZE 2012

Zbiórka zastępu zastępowych 1 DP

Jan BąkałaLink do wiadomości

Wróciwszy ze zbiórki zastępu zastępowych 1. Drużyny Puławskiej, która odbyła się w dniach 25 i 26 maja 2012 r. w Trzęsinach, nachodzi mnie taka refleksja: zastępowy z Puław nie jest jak zwykły banan, jest jak banan Chiquita*. Owszem, czasami napije się coli i zje kanapkę zrobioną przez mamusię, zaprzeczyć nie mogę. Ale jak przyjdzie co do czego, to każdy z nich pokazuje, że zielona (a u Pawła czerwona) naszywka Semper parati na ramieniu to nie ozdoba! Obiad? Szałas? Żaden problem! Mielone z ziemniakami w wykonaniu Pawła jak zwykle pyszne, a szałas, budowany pod dowództwem Damiana, spełnił swoją funkcję wyśmienicie.


W trakcie przygotowywania obiadu...

Podczas zbiórki, oprócz zadań związanych z organizacją obozu, który odbędzie się właśnie w Trzęsinach już w lipcu, każdy zastępowy zaliczał zadania: Paweł na sprawność mistrzowską a Kuba, Damian i Kacper na stopień ćwika. Między innymi poznaliśmy wady i zalety różnych metod sygnalizacji i komunikowania się oraz przeszliśmy krótki, przyspieszony kurs pierwszej pomocy. Po za tym nie brakowało poczucia humoru, refleksji i poważnych rozmów o przyszłości.

Wiem, że gdybym zgubił się w dzikiej puszczy i miał tych czterech ze sobą, to wszystkie inne banany nie miały by szans!* Ale każdy, zarówno chłopak jak i dziewczyna może być taki jak oni. A nawet lepszy! Wystarczy chcieć i się rozwijać. Do czego też zachęcam was. Semper parati!

* Za słabe żarty z całego serca przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać.

1 druzyna biwak zbiorka

Wyświetl wszystkie wiadomości

Najnowsze zdjęcia


Dzień modlitw za FSE


Dzień Myśli Braterskiej


Zaproszenie na opłatek


Boże Narodzenie 2016

Etykiety

1 druzyna 1 gromada 2 druzyna 2 gromada 3 druzyna biwak europa gra harce krag naleczow obietnica oboz ognisko pielgrzymka przyrzeczenie rodzice rowery sluzba swieto wedrowka wielkie lowy zaproszenie zbiorka zimowisko