Krzyż Federacji Skautingu Europejskiego

Środowisko Puławskie
SKAUCI EUROPYFEDERACJA SKAUTINGU EUROPEJSKIEGO

Wiadomości

Informacje dla rodziców

Albumy ze zdjęciami

Ukryj Szukaj

Start
Najświeższe wiadomości
Zdjęcia
Skauci w obiektywie
O nas
Najważniejsze informacje
Rodzice
Informacje dla rodziców
Kontakt
Skontaktuj się z nami

Pomóż nam i przekaż 1%

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Możesz
nam bardzo pomóc przekazując 1% swojego podatku.
Nasz numer KRS to 0000089011.
Więcej informacji znajdziesz tutaj...

22
MAJ 2012

Wielkie Harce Majowe, czyli jak było naprawdę

Kacper HajdukLink do wiadomości

27 kwietnia, w wiosennych i optymistycznych nastrojach zebraliśmy się o godzinie 16:00 pod kościołem św. Brata Alberta. Pogoda była świetna! Dużo przed czasem można było zaobserwować zbliżające się sylwetki harcerzy dźwigających plecaki. Około godziny 16:30 wyjechaliśmy do Czerska, gdzie miał odbyć się nasz wielki zlot. Każdy zastęp na Harcach miał do wyboru platformę, w której miał rywalizować z innymi. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się platformy: Machiny Oblężnicze, Puszczaństwo oraz Sygnalizacja, w której wyróżnienie otrzymał zastęp Niedźwiedź.

W sobotę rano, mszę rozpoczynającą zlot odprawił biskup polowy Wojska Polskiego ks. Józef Guzdek. Tematem duchowym harców było hasło „Kościół - jesteśmy jedną drużyną”. W ramach fabuły zlotu zostaliśmy podzieleni na cztery frakcje: Kozaków, Tatarów, Polaków i Wojska Zaciężne. Cała nasza drużyna wcieliła się w Tatarów, którymi dowodził Wielki Chan Krymski (ta władcza rola świetnie wyszła naszemu drużynowemu, Janowi Bąkale). Po niedzielnym ognisku zapadły decyzje - nasze wojska miały wspomóc Kozaków w bitwie o Zbaraż.

W poniedziałek, odziani w skóry i futra wyruszyliśmy, aby zdobyć Zbaraż (rolę twierdzy odgrywał zamek w Czersku). Po walce w bastionach, Kozakom i Tatarom udało się wysadzić kawałek muru. Ku uciesze atakujących, obrońcom za granaty służyły woreczki napełnione wodą. Prawdziwa jatka rozpoczęła się, gdy atakującym udało dostać się na dziedziniec zamku. Obie strony konfliktu stanęły naprzeciw siebie. Instruowane rozkazami swoich dowódców walczyły z  przeciwnikami. Aby pokonać wroga musieliśmy wyciągnąć chustę zza jego paska. Mimo licznych protestów obie strony zawarły pokój, co świetnie pokazało, że nawet najbardziej skłóceni wrogowie mogą się pojednać. Mimo zawartego rozejmu czuliśmy się zwycięzcami. Spod twierdzy wracaliśmy dosyć szybko - niewątpliwą motywacją była obecność straży pożarnej, która miała polewać nas wodą. W poniedziałkowy wieczór wszyscy przyjęliśmy medalik św. Benedykta - patrona Europy.


1 Drużyna Puławska na apelu

We wtorek odbył się apel kończący Wielkie Harce Majowe 2012. Na apelu wyłoniono zwycięzców poszczególnych platform oraz złożono podziękowania gospodarzom i osobom zaangażowanym w przygotowania naszego spotkania. Do domów wróciliśmy brudni, zmęczeni, ale przede wszystkim szczęśliwi.

1 druzyna gra harce

Wyświetl wszystkie wiadomości

Najnowsze zdjęcia


Dzień modlitw za FSE


Dzień Myśli Braterskiej


Zaproszenie na opłatek


Boże Narodzenie 2016

Etykiety

1 druzyna 1 gromada 2 druzyna 2 gromada 3 druzyna biwak europa gra harce krag naleczow obietnica oboz ognisko pielgrzymka przyrzeczenie rodzice rowery sluzba swieto wedrowka wielkie lowy zaproszenie zbiorka zimowisko