Krzyż Federacji Skautingu Europejskiego

Środowisko Puławskie
SKAUCI EUROPYFEDERACJA SKAUTINGU EUROPEJSKIEGO

Wiadomości

Informacje dla rodziców

Albumy ze zdjęciami

Ukryj Szukaj

Start
Najświeższe wiadomości
Zdjęcia
Skauci w obiektywie
O nas
Najważniejsze informacje
Rodzice
Informacje dla rodziców
Kontakt
Skontaktuj się z nami

22
LUT 2012

Zimowisko 2 Gromady w Skowieszynie

Kinga FilipLink do wiadomości

W poniedziałek 30 stycznia rozpoczęłyśmy zimowisko 2 Gromady Puławskiej. O 11:15 spotkałyśmy się na dworcu PKS i dowiedziałyśmy się, że jedzie z nami nowa osoba - druhna Monika. Jechaliśmy zaledwie 10 minut i już byłyśmy w Skowieszynie. Gdy dotarłyśmy na miejsce, odbył się apel, a następnie rozpoczęła się Skała Narady. Ustaliłyśmy zasady, które będą nas obowiązywały podczas zimowiska i nauczyłyśmy się dwóch szyfrów: czekoladkaułamkowy. Później był obiad i sjesta.

Po obiedzie wyszłyśmy na zwiad terenu, a po powrocie miałyśmy za zadanie narysować mapę drogi, którą przebyłyśmy. Wieczorem robiłyśmy maski wilczków. Każda wyglądała inaczej, ale wszystkie były tak samo piękne. Po kolacji, na zakończenie dnia, odbyło się świeczysko, w trakcie którego przedstawiałyśmy skecze na temat szanuj innych. Tak zakończył się dzień pierwszy.

Następnego dnia rano miałyśmy apel a potem śniadanie i Skałę Narady, po której poszłyśmy na dwór. Było zimno ale nam zima nie straszna i bawiłyśmy się w różne zabawy, np.: berek łańcuchowy, sygnalizator, murarz, konie i koty, dajcie nam wilczka oraz wiele innych. Gdy wróciłyśmy, Kasia uczyła nas tańczyć, a druhna Monika dyktowała nam piosenki. Po obiedzie robiłyśmy wazoniki i fajerwerki.

Następnego dnia, szóstkami wyruszyłyśmy na Wielką Grę. Musiałyśmy odnaleźć w terenie kilka punktów. W każdym z nich, po rozszyfrowaniu listu, poznawałyśmy nowego przyjaciela lub wroga Mowgliego. Mieli oni dla nas różne zadania, np.: zrobić kopertę, wymyślić piosenkę o przyjaciołach Mowgliego i skecz na temat jednego punktu zaczerpniętego z Prawa Wilczka. Po południu tego dnia wyszywałyśmy obrazki. Dzień zakończyłyśmy kolacją i balem kapitańskim.

Ostatniego dnia zimowiska, o poranku, odbył się apel, na którym było rozdanie nagród. Po apelu odbyły się ostatnie zabawy. W ten sposób skończył się czas zimowiska. Trzeba było wracać do Puław.

2 gromada gra zimowisko

Wyświetl wszystkie wiadomości

Najnowsze zdjęcia


Dzień modlitw za FSE


Dzień Myśli Braterskiej


Zaproszenie na opłatek


Boże Narodzenie 2016

Etykiety

1 druzyna 1 gromada 2 druzyna 2 gromada 3 druzyna biwak europa gra harce krag naleczow obietnica oboz ognisko pielgrzymka przyrzeczenie rodzice rowery sluzba swieto wedrowka wielkie lowy zaproszenie zbiorka zimowisko