Krzyż Federacji Skautingu Europejskiego

Środowisko Puławskie
SKAUCI EUROPYFEDERACJA SKAUTINGU EUROPEJSKIEGO

Wiadomości

Informacje dla rodziców

Albumy ze zdjęciami

Ukryj Szukaj

Start
Najświeższe wiadomości
Zdjęcia
Skauci w obiektywie
O nas
Najważniejsze informacje
Rodzice
Informacje dla rodziców
Kontakt
Skontaktuj się z nami

7
STY 2012

Zimowisko 1 Puławskiej w Wytycznie

Krzysztof Nieoczym, 1 DPLink do wiadomości

28 grudnia 2011 r. spakowani i gotowi na nowe wyzwania stawiliśmy się w sile 9 chłopa na dworcu PKS. Pierwszym zaskoczeniem było to, ze wraz z nami (czyli drużyną) jedzie 2 wędrowników (Łukasz Goluch i Artur Szczerba). Po kilku godzinach dojechaliśmy do Wytyczna, gdzie z łatwością znaleźliśmy nasza kwaterę. Po rozpakowaniu wyszliśmy na krótkie, ale owocne Explo. Następnym punktem programu były zajęcia z ekspresji, a potem wydarzenie kulminacyjne - obiad. Najedzeni zasiedliśmy w dormitorium (tak po przyjeździe nazwaliśmy pokój wspólny), aby zobaczyć kurs pierwszej pomocy.

Wieczorem poszliśmy na mszę do pobliskiego kościoła. Po niej odbyła się bitwa między nami a grupą orków, która porwała naszego informatora. Dzięki błyskotliwej taktyce - wszyscy na jednego, udało nam się pokonać przeciwnika i uwolnić informatora, który zdradził nam, gdzie znajduje się skarb pilnowany przez smoka.


Poszukiwanie jednego z czterech zamków

Wczesnym rankiem następnego dnia ruszyliśmy do czterech zamków, by szukać w nich wskazówek. Po wykonaniu łuku, strzał, wypiciu herbaty i opatrzeniu rannych zajęliśmy się bestią, a raczej guzami mocy na jej ogonie (balonami). Po kolei strzelaliśmy do nich z łuku. Zastęp Żubr zestrzelił 9 balonów, Niedźwiedź - 6, a zastępowi Muflon, mimo licznych prób i pomysłów na zgładzenie bestii, nie udało się zestrzelić żadnego. Po pokonaniu smoka wybraliśmy się w drogę powrotną. Po drodze graliśmy w grę Nasgul kryj się.

Wieczorem rozpoczęło się świeczysko, na którym każdy zastęp przedstawiał wybraną przez siebie technikę ekspresji. Po wspólnej biesiadzie wszyscy oprócz zastępowych i drużynowego poszli spać.

Ostatniego dnia oddaliśmy hołd żołnierzom Korpusu Ochrony Pogranicza, którzy w tym rejonie stoczyli wiele walk przeciwko Armii Czerwonej podczas wojny obronnej w 1939 r. Ostatnim naszym zadaniem było zdobycie artefaktów, których pilnowali orkowie. Po zdobyciu ich trzeba było dostać się z powrotem do ośrodka. Choć zastęp Żubr próbował się przemknąć niezauważony, to nie udało mu się przedrzeć przez bardzo dobrze ustawiony zastęp Muflon, który pokonał obie pozostałe ekipy.

Na końcowym apelu został ogłoszony werdykt Sądu Honorowego. Zastęp Muflon wygrał zimowisko i zdobył siekierę Fiskarsa. Zastępy Żubr i Niedźwiedź otrzymały pochwały i owacje. Do Puław wróciliśmy śpiący, ale szczęśliwi oraz bogaci w nową wiedzę.

1 druzyna gra zimowisko

Wyświetl wszystkie wiadomości

Najnowsze zdjęcia


Dzień modlitw za FSE


Dzień Myśli Braterskiej


Zaproszenie na opłatek


Boże Narodzenie 2016

Etykiety

1 druzyna 1 gromada 2 druzyna 2 gromada 3 druzyna biwak europa gra harce krag naleczow obietnica oboz ognisko pielgrzymka przyrzeczenie rodzice rowery sluzba swieto wedrowka wielkie lowy zaproszenie zbiorka zimowisko