Krzyż Federacji Skautingu Europejskiego

Środowisko Puławskie
SKAUCI EUROPYFEDERACJA SKAUTINGU EUROPEJSKIEGO

Wiadomości

Informacje dla rodziców

Albumy ze zdjęciami

Ukryj Szukaj

Start
Najświeższe wiadomości
Zdjęcia
Skauci w obiektywie
O nas
Najważniejsze informacje
Rodzice
Informacje dla rodziców
Kontakt
Skontaktuj się z nami

6
GRU 2011

Rekolekcje puławskich wędrowników

Łukasz GoluchLink do wiadomości

W dniach od 2 do 4 grudnia 2011 r. przeżywaliśmy rekolekcje adwentowe, które poprowadził dla nas nasz duszpasterz ks. Tomasz Nowaczek. Wszystko rozpoczęło się w piątkowy wieczór, kiedy to zjechaliśmy się do Kaliszan, gdzie w Ognisku Światła i Miłości spędziliśmy kilka dni. Tematem rekolekcji był Duch Święty. Poprzez konferencje oraz modlitwę zgłębialiśmy tajemnice trzeciej osoby Trójcy Świętej. Przez całe rekolekcje obowiązywało silentium sacrum, co pozwoliło nam się wyciszyć i wsłuchać w głos Boga. Podczas posiłków czytaliśmy lekturę duchową, którą była wybrana przez Maćka książka pt. Teologia Wędrowania. W nocy z soboty na niedzielę każdy z nas (no prawie każdy, bo nielicznym wstanie się nie powiodło) kolejno przez godzinę adorował Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.


Obrzęd Przyrzeczenia

W niedzielę po wspólnej mszy, na której został poświęcony krzyż harcerski odbył się bardzo ważny obrzęd - Przyrzeczenie Harcerskie złożył Artur, który we wrześniu wstąpił do kręgu młodych wędrowników. Obrzędem zakończyliśmy święte milczenie i oficjalną część rekolekcji. Z radością zagraliśmy w siatkówkę na pobliskim boisku. Po obiedzie rozjechaliśmy się do domów. Niewątpliwie był to bardzo owocny i dobrze spędzony czas!

krag przyrzeczenie

Wyświetl wszystkie wiadomości

Najnowsze zdjęcia


Dzień modlitw za FSE


Dzień Myśli Braterskiej


Zaproszenie na opłatek


Boże Narodzenie 2016

Etykiety

1 druzyna 1 gromada 2 druzyna 2 gromada 3 druzyna biwak europa gra harce krag naleczow obietnica oboz ognisko pielgrzymka przyrzeczenie rodzice rowery sluzba swieto wedrowka wielkie lowy zaproszenie zbiorka zimowisko