Krzyż Federacji Skautingu Europejskiego

Środowisko Puławskie
SKAUCI EUROPYFEDERACJA SKAUTINGU EUROPEJSKIEGO

Wiadomości

Informacje dla rodziców

Albumy ze zdjęciami

Ukryj Szukaj

Start
Najświeższe wiadomości
Zdjęcia
Skauci w obiektywie
O nas
Najważniejsze informacje
Rodzice
Informacje dla rodziców
Kontakt
Skontaktuj się z nami

5
GRU 2011

Zimowa wędrówka ogniska św. Klary

Aleksandra WolskaLink do wiadomości

Łoś, to słowo przewodnie wędrówki ogniska św. Klary, która odbyła się w dniach od 2 do 4 grudnia 2011 r. A dlaczego? Każda z nas miała nadzieję zobaczyć go w Puszczy Kampinoskiej, po której to właśnie maszerowałyśmy. A jak nie łoś, to chociaż ryś czy sarna. Niestety nie było nam to dane, jednak czas spędzony wspólnie, niewątpliwie to zrekompensował.

O godzinie 18:00, w piątek wieczór, odebrałam Domkę i Olę w centrum stolicy. Gdy dotarłyśmy na miejsce spotkania, gdzie czekała na nas już szefowa Asia, oficjalnie rozpoczęłyśmy wędrówkę. Parę minut po godzinie 19:00 przybyła do nas Justyna Staszak HR, z którą rozmawiałyśmy o Matce Drogi. Jakiś czas później, bogatsze o nowe informacje, wspólnie zasiadłyśmy do kolacji. Wieczór minął bardzo przyjemnie.

Sobota, wyruszamy w drogę. Dzień zapowiadał się wspaniale. Gdy dotarłyśmy do Puszczy, od razu weszłyśmy na szlak. Czas wędrówki był owocny. Wspólna modlitwa, rozmowa, Godzina Światła i dzielenie się przemyśleniami. Wszystkim nam tego bardzo brakowało. Oczywiście obowiązkowym elementem każdej wędrówki jest śpiew, toteż i u nas go nie zabrakło. Asia uczyła nas Planty, pieśni ogniska, wychwalającej osobę św. Klary. Po obiedzie nadszedł czas na warsztaty z Kasią Dybą HR, z którą wspólnie robiłyśmy wieńce świąteczne. To manualne zadanie wymagało od nas sporo zaangażowania, ale robiłyśmy to z ogromną chęcią i radością. Efekty naszej pracy są naprawdę piękne! Wieczorem udałyśmy się na mszę św. Po powrocie i kolacji, rozpoczęłyśmy świeczysko, którego tematem był Mały Książe i jego podróże po siedmiu planetach. Jednak punktem kulminacyjnym wieczoru było losowanie prezentów mikołajkowych, które miałyśmy za zadanie przygotować wcześniej. Tym radosnym akcentem i modlitwą zakończyłyśmy dzień.


Warsztaty z Kasią Dybą HR

Następnego dnia po mszy, w przerwie na herbatę i coś słodkiego, wyczekiwałyśmy spotkania z Kingą Jędrusik HR, która przygotowała dla nas dwie konferencje. Wysłuchałyśmy ciekawych informacji o zeszycie przewodniczki, a także o relacjach szefowych z rodzicami. Jestem pewna, że bardzo wiele z tego, co usłyszałyśmy, będzie nam przydatne w naszej służbie harcerskiej. Niedzielny obiad oraz rada ogniska były ostatnimi punktami tego dnia.

Dziękujemy bardzo obecnym z nami HR-kom, za wspólnie spędzony czas i zaangażowanie, a ojcu Robertowi Pawlakowi za niezastąpioną pomoc przy naszej formacji duchowej. Teraz pozostaje nam czekać na następne, ogniskowe wędrowanie.

ognisko wedrowka

Wyświetl wszystkie wiadomości

Najnowsze zdjęcia


Dzień modlitw za FSE


Dzień Myśli Braterskiej


Zaproszenie na opłatek


Boże Narodzenie 2016

Etykiety

1 druzyna 1 gromada 2 druzyna 2 gromada 3 druzyna biwak europa gra harce krag naleczow obietnica oboz ognisko pielgrzymka przyrzeczenie rodzice rowery sluzba swieto wedrowka wielkie lowy zaproszenie zbiorka zimowisko