Krzyż Federacji Skautingu Europejskiego

Środowisko Puławskie
SKAUCI EUROPYFEDERACJA SKAUTINGU EUROPEJSKIEGO

Wiadomości

Informacje dla rodziców

Albumy ze zdjęciami

Ukryj Szukaj

Start
Najświeższe wiadomości
Zdjęcia
Skauci w obiektywie
O nas
Najważniejsze informacje
Rodzice
Informacje dla rodziców
Kontakt
Skontaktuj się z nami

24
PAŹ 2011

Zbiórka zastępu Mrówka z 2 DP

Agnieszka Nowak, 2 DPLink do wiadomości

8 października odbyła się pierwsza zbiórka najmłodszego zastępu w 2 Drużynie Puławskiej - zastępu Mrówka. Większą część zbiórki stanowiła gra fabularna. Gdy dziewczyny dotarły na umówione miejsce dowiedziały się, że okolicę opanowali Rosjanie i muszą one zapobiec całkowitej okupacji naszego kraju. Na ich twarzach od razu dostrzegłam wielkie zainteresowanie tym, co będzie dalej.

Druhny wkraczając na teren wroga były bardzo ostrożne. Wymyśliły własny szyfr, aby Rosjanie nie mogli zrozumieć ich rozmów. Musiały być skupione i na tyle sprytne, by nie wpaść w ręce wroga. Na szczęście udało im się to bez przeszkód. Spotkałam się z dziewczynami w centralnym obozie wroga. Po meldunku i zdaniu przez druhny relacji z trasy, znalazłyśmy miejsce, w którym mogłybyśmy rozpalić ognisko, aby rozgrzać się po wyprawie. Nadal byłyśmy bardzo uważne, gdyż wróg nie śpi!

W pewnej chwili usłyszałyśmy szelest liści i dostrzegłyśmy, że jesteśmy otoczone przez Rosjan. Nie zastanawiając się długo, ruszyłyśmy do ataku. Jedna z naszych druhen została porwana, ale nam też udało się złapać jedną Rosjankę. Mimo że dziewczyny były chętne do dalszej walki udało nam się rozwiązać problem inaczej. Z przywódcą Rosjan ustaliłam, że oddadzą nam zakładniczkę w zamian za sznurek, natomiast za Rosjankę dostaniemy jedzenie. Po chwili oddaliłyśmy się w głąb lasu, aby nie spotkać ich po raz drugi. Z rozpalaniem i zakamuflowaniem ogniska nie miałyśmy żadnych kłopotów, szybko zrobiło nam się ciepło. Na koniec zrobiłyśmy Apel Ewangeliczny oraz pierwszą radę naszego zastępu. Wspólnie uznałyśmy, że zbiórka była udana i zadowolone wróciłyśmy do domów.

2 druzyna gra zbiorka

Wyświetl wszystkie wiadomości

Najnowsze zdjęcia


Dzień modlitw za FSE


Dzień Myśli Braterskiej


Zaproszenie na opłatek


Boże Narodzenie 2016

Etykiety

1 druzyna 1 gromada 2 druzyna 2 gromada 3 druzyna biwak europa gra harce krag naleczow obietnica oboz ognisko pielgrzymka przyrzeczenie rodzice rowery sluzba swieto wedrowka wielkie lowy zaproszenie zbiorka zimowisko