Krzyż Federacji Skautingu Europejskiego

Środowisko Puławskie
SKAUCI EUROPYFEDERACJA SKAUTINGU EUROPEJSKIEGO

Wiadomości

Informacje dla rodziców

Albumy ze zdjęciami

Ukryj Szukaj

Start
Najświeższe wiadomości
Zdjęcia
Skauci w obiektywie
O nas
Najważniejsze informacje
Rodzice
Informacje dla rodziców
Kontakt
Skontaktuj się z nami

6
PAŹ 2011

Zbiórka zastępu zastępowych 1 DP

Kacper Hajduk, 1 DPLink do wiadomości

Drugiego października 2011 r. odbyła się zbiórka zastępowych 1 Drużyny Puławskiej. Rozpoczęła się krótkim wstępem w piątkowy wieczór a w sobotę rano miało miejsce starcie dwóch duetów najlepszych zastępowych w Polsce.

Na samym początku odbyła się gra. Po wykonaniu zadań obie drużyny spotkały się w drodze do siedziby strasznego Orka. Gdy zastępowi spotkali się na szlaku, doszło do sprzeczki o to, która drużyna uśmierci potwora. Po krótkiej bitwie ustalono, że drużyny osobno nie mają szans, więc połączyły siły. Po krótkim marszu natknęli się na jamę poczwary. Dzielni wojownicy walczyli o wynalazek, który pozostawał w posiadaniu Orka. Podczas jatki jeden z rycerzy śmiertelnie zranił Orka. Nie trudno się domyślić, że potworem był nasz drużynowy.

Po udanej grze przyszedł czas na posiłek i budowę stołu. Wykorzystaliśmy zupełnie nową technikę budowy. Do konstrukcji nie użyliśmy sznurka a wszystkie połączenia wykonaliśmy za pomocą wystruganych z drewna czopów. Na obiad zjedliśmy pysznego kotleta z ziemniakami i mizerią. Zaraz po posiłku wyruszyliśmy na miejsce noclegu. Tam czekała na nas niespodzianka! Między drzewami rozwieszone zostały przez Pawła Przypolskiego i Czarka Oleksiewicza liny, po których mogliśmy się wspinać.

Jesienne dni są krótkie, więc szybko nastał wieczór. Rozbiliśmy plandekę, rozpaliliśmy ognisko i wreszcie położyliśmy się do snu. W niedzielę obudziliśmy się o godzinie 6. Po pokonaniu krótkiej trasy dotarliśmy do kościoła w Kazimierzu Dolnym, gdzie uczestniczyliśmy we mszy świętej. Uważam, że zbiórka była udana!

1 druzyna biwak gra zbiorka

Wyświetl wszystkie wiadomości

Najnowsze zdjęcia


Dzień modlitw za FSE


Dzień Myśli Braterskiej


Zaproszenie na opłatek


Boże Narodzenie 2016

Etykiety

1 druzyna 1 gromada 2 druzyna 2 gromada 3 druzyna biwak europa gra harce krag naleczow obietnica oboz ognisko pielgrzymka przyrzeczenie rodzice rowery sluzba swieto wedrowka wielkie lowy zaproszenie zbiorka zimowisko