Krzyż Federacji Skautingu Europejskiego

Środowisko Puławskie
SKAUCI EUROPYFEDERACJA SKAUTINGU EUROPEJSKIEGO

Wiadomości

Informacje dla rodziców

Albumy ze zdjęciami

Ukryj Szukaj

Start
Najświeższe wiadomości
Zdjęcia
Skauci w obiektywie
O nas
Najważniejsze informacje
Rodzice
Informacje dla rodziców
Kontakt
Skontaktuj się z nami

10
MAJ 2011

1 GP na Wielkich Łowach 2011

Bartłomiej BrzostekLink do wiadomości

W Płońsku, w dniach 30.04 - 02.05 dziesięciu wilczków wraz z wilkiem Akelą i niedźwiedziem Baloo wzięło udział w corocznych Wielkich Łowach. Na łowy przyjechało około 150 wilczków z całej Polski.

Pierwszego dnia odbyły się wiosenne zmagania, czyli rozmaite konkurencje sportowe. Obok nowej dla wielu wilczków gry w boule, długa kolejka ustawiała się do strzelania z łuku, procy oraz trudnego spaceru z jajkiem. Wieczorem odbyło się świeczysko na sali gimnastycznej - wilczki z puławskiej gromady przedstawiły scenkę dotycząca narodzin Karola Wojtyły w Wadowicach.

Drugiego dnia miał miejsce Pheeal - wilczki, działając w grupach-szóstkach wykonywały zadania u zwierząt z dżungli. Za poprawnie zawiązany węzeł, rozpoznanie drzew po ich liściach czy m. in. dobrze opatrzoną ranę zdobywały trofea w postaci pieczątek wstawianych do kroniki-śpiewnika, którą każdy wilczek otrzymał na Wielkich Łowach. Był czas na zabawy wilczkowe na świeżym powietrzu oraz na granie w piłkę. Duże zainteresowanie wzbudziła piłka do rugby, którą wilczki nazwały piłką-zmyłką ze względu na nieobliczalny sposób jej odbijania się od ziemi. Nauczyliśmy się kilku nowych piosenek oraz choreografii do piosenki Tam gdzie Wajnganga, która jak na pierwszy raz wyszła całkiem nieźle.

Ostatniego dnia była biesiada Ikkiego. Z otrzymanych słodkich produktów wilczki budowały scenki z życia Mowgliego bądź też inne konstrukcje, które zostały na koniec zjedzone ze smakiem. W pamięci na długo pozostaną godziny spędzone na wspólnych zabawach oraz słowa piosenki:

(...) Gdy kłopoty cię spotkają, miej w pamięci to
do pomocy weź przyjaciół - właśnie po to są (...)

1 gromada wielkie lowy

Wyświetl wszystkie wiadomości

Najnowsze zdjęcia


Dzień modlitw za FSE


Dzień Myśli Braterskiej


Zaproszenie na opłatek


Boże Narodzenie 2016

Etykiety

1 druzyna 1 gromada 2 druzyna 2 gromada 3 druzyna biwak europa gra harce krag naleczow obietnica oboz ognisko pielgrzymka przyrzeczenie rodzice rowery sluzba swieto wedrowka wielkie lowy zaproszenie zbiorka zimowisko