Krzyż Federacji Skautingu Europejskiego

Środowisko Puławskie
SKAUCI EUROPYFEDERACJA SKAUTINGU EUROPEJSKIEGO

Wiadomości

Informacje dla rodziców

Albumy ze zdjęciami

Ukryj Szukaj

Start
Najświeższe wiadomości
Zdjęcia
Skauci w obiektywie
O nas
Najważniejsze informacje
Rodzice
Informacje dla rodziców
Kontakt
Skontaktuj się z nami

18
WRZ 2007

Eurocamp 2007 - Chateau de Nitray, Francja

Joanna WolskaLink do wiadomości

Międzynarodowy obóz? Dlaczego nie! W dniach 13-29.08.2007 2 Drużyna Puławska św. Joanny d' Arc przeżyła niezapomnianą przygodę. Wspólnie z drużyną francuską i litewską obozowałyśmy w jednej z najpiękniejszych okolic Francji, tzn. w Dolinie Loary, a dokładnie w Chateau de Nitray.

Po dwóch dniach pionierki uroczyście rozpoczęłyśmy nasz obóz wspólną Ceremonią Otwarcia, na której zastępy zostały połączone w Twinsy (tzn. bliźniacze zastępy), a wieczorem przy ognisku bawiłyśmy się i prezentowałyśmy tradycje naszych krajów. Kolejnym wspólnym punktem obozu był konkurs kulinarny. Zbliźniaczone zastępy uczyły się nawzajem przygotowywania tradycyjnych potraw swoich krajów. Poza tym uczyłyśmy się nawzajem różnych technik i piosenek. Uczestniczyłyśmy również w dwóch wspólnych łacińsko-litewsko-francusko-polskich mszach świętych. Ale największą frajdę sprawiła nam Wielka Gra, oparta o historię Soboru Trydenckiego (o Grze już wkrótce będzie można przeczytać w Gnieździe)!

Nie mogłyśmy być we Francji i nie zajechać przynajmniej na chwilę do stolicy tego wspaniałego kraju. Dlatego przedostatniego dnia obozu wyruszyłyśmy na podbój Paryża. Niestety jeden dzień na to miasto to zdecydowanie za mało, ale dzięki paryskiemu metro i naszej determinacji zobaczyłyśmy całkiem sporo, m. in.: Wieżę Eiffela, Łuk Tryumfalny, Pola Elizejskie, katedrę Notre Dame, Operę Paryską, Plac Concord i Muzeum Luvre, tzn. pewną jego część. To był niesamowity dzień i chociaż wszystkie padałyśmy ze zmęczenia, to nikt nawet słowem nie zamarudził, każda z nas była pod ogromnym wrażeniem tego miasta. Nasze zwiedzanie Francji nie ograniczyło się jedynie do Paryża. Miałyśmy również okazję obejrzeć zamek Villandry z najpiękniejszymi ogrodami Francji! Na Explo wybrałyśmy się do prześlicznego, typowo francuskiego miasteczka Amboise. W tymże miasteczku żył i tworzył przez ostanie lata swego życia Leonardo da Vinci, a sprowadził go tam król Franciszek I.

Obóz ten był strzałem w dziesiątkę. Pomimo wielu trudności jakie musiałyśmy pokonać w jego realizacji, ani na chwilę nie przestałyśmy wierzyć, że nam się uda. I udało się! Choć minęło już ponad dwa tygodnie od naszego powrotu cały czas żyjemy tamtymi cudownymi chwilami. Mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy, może tym razem u nas.

2 druzyna europa oboz

Wyświetl wszystkie wiadomości

Najnowsze zdjęcia


Dzień modlitw za FSE


Dzień Myśli Braterskiej


Zaproszenie na opłatek


Boże Narodzenie 2016

Etykiety

1 druzyna 1 gromada 2 druzyna 2 gromada 3 druzyna biwak europa gra harce krag naleczow obietnica oboz ognisko pielgrzymka przyrzeczenie rodzice rowery sluzba swieto wedrowka wielkie lowy zaproszenie zbiorka zimowisko