Krzyż Federacji Skautingu Europejskiego

Środowisko Puławskie
SKAUCI EUROPYFEDERACJA SKAUTINGU EUROPEJSKIEGO

Wiadomości

Informacje dla rodziców

Albumy ze zdjęciami

Ukryj Szukaj

Start
Najświeższe wiadomości
Zdjęcia
Skauci w obiektywie
O nas
Najważniejsze informacje
Rodzice
Informacje dla rodziców
Kontakt
Skontaktuj się z nami

8
MAR 2011

Zimowisko 1 Puławskiej

Krzysztof Nieoczym, 1 DPLink do wiadomości

W terminie od 18 do 20 lutego odbyło się zimowisko 1 Drużyny Puławskiej. Cała drużyna zebrała się na dworcu PKS o godzinie 15, skąd wyruszyła w drogę do Janowa Lubelskiego. Niestety nie pojechał z nami duszpasterz drużyny ks. Tomek Nowaczek, ponieważ brał udział w pogrzebie arcybiskupa Życińskiego.


Zastępowi meldują zastępy na apelu drużyny

Gdy dotarliśmy do celu było już ciemno. Nocowaliśmy w sali w domu parafialnym, którą szybko przygotowaliśmy do naszych potrzeb. Tego samego wieczoru odbyło się świeczysko o temacie Urodziny kapitana Puczymordy. Na koniec dnia odbyła się wspólna modlitwa i poszliśmy spać.

Następnego dnia rozpoczęła się Wielka Gra. Była bardzo wciągająca i zaczęła się w momencie, gdy w pobliskim porcie pojawił się pewien kapitan. Poszukiwał piratów na swój statek. By dołączyć do załogi musieliśmy wykazać się pomysłowością, znajomością szyfrów oraz pionierki. Po grze zjedliśmy obiad (spaghetti) a pod koniec dnia spotkaliśmy się na ostatnim świeczysku.

W niedzielę zostaliśmy zbudzeni przez drużynowego bardzo wcześnie - około godziny 5. Po alarmowej pobudce i szybkim pakowaniu plecaków odbył się apel rozstrzygający grę, wręczona została wstążka i nagroda dla najlepszego zastępu (toporek). Zimowisko wygrał zastęp Wilk. Po mszy świętej i sprzątaniu wróciliśmy do domów.

1 druzyna gra zimowisko

Wyświetl wszystkie wiadomości

Najnowsze zdjęcia


Dzień modlitw za FSE


Dzień Myśli Braterskiej


Zaproszenie na opłatek


Boże Narodzenie 2016

Etykiety

1 druzyna 1 gromada 2 druzyna 2 gromada 3 druzyna biwak europa gra harce krag naleczow obietnica oboz ognisko pielgrzymka przyrzeczenie rodzice rowery sluzba swieto wedrowka wielkie lowy zaproszenie zbiorka zimowisko