Krzyż Federacji Skautingu Europejskiego

Środowisko Puławskie
SKAUCI EUROPYFEDERACJA SKAUTINGU EUROPEJSKIEGO

Wiadomości

Informacje dla rodziców

Albumy ze zdjęciami

Ukryj Szukaj

Start
Najświeższe wiadomości
Zdjęcia
Skauci w obiektywie
O nas
Najważniejsze informacje
Rodzice
Informacje dla rodziców
Kontakt
Skontaktuj się z nami

Pomóż nam i przekaż 1%

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Możesz
nam bardzo pomóc przekazując 1% swojego podatku.
Nasz numer KRS to 0000089011.
Więcej informacji znajdziesz tutaj...

19
LUT 2006

Zimowisko 1 Drużyny Puławskiej

Michał KamińskiLink do wiadomości

Zimowisko harcerskie w 2006 roku odbyło się w Wąchocku. O godzinie 13:41 wyruszyliśmy z dworca PKP w Puławach. Po kilku godzinach jazdy pociągiem byliśmy w wyznaczonym miejscu. Był to budynek znajdujący się w pobliżu zakonu cystersów.

Gdy wszyscy rozpakowali się, odbyła się Msza Święta celebrowana przez duszpasterza drużyny księdza Jana Pietruszkę. Następnie po kolacji wszystkie zastępy udały się na nocny odpoczynek.

W drugim dniu zimowiska, po porannej modlitwie i posiłku, każdy zastęp udał się na własną, przygotowaną przez siebie zbiórkę. Po powrocie około godziny 15:30 był czas na krótki odpoczynek. Wieczorem po mszy oraz, po kolacji odbył się harc nocny. Polegał on na zdobyciu paczek znajdujących się w wyznaczonym miejscu. Paczki były jednak strzeżone przez latarnika. Późną nocą nowi kandydaci do obrzędu Przyrzeczenia zostali powołani przed Sąd Honorowy.

Trzeciego dnia odbyła się wielka gra - poszukiwanie złota. Polegała ona na poruszaniu się po wyznaczonych punktach (kopalniach złota) i wykonywaniu tam zadań. W zamian za to otrzymywało się "grudki złota". W międzyczasie zastępy mogły walczyć ze sobą na chusty o zdobyty łup. Po powrocie do naszej siedziby odbyła się Msza Święta, po której nastąpiła uroczystość oficjalnego Przyrzeczenia. Wszyscy kandydaci zostali harcerzami. Po kolacji każdy zastęp przedstawiał śmieszny skecz, który opracowywał przez cały rok. Pod koniec przedstawienia jeden z zastępowych opowiedział o swoich przeżyciach związanych z obrzędem złożenia Przyrzeczenia. Ten dzień był bardzo obfitujący w wydarzenia.

Czwartego dnia nasze zimowisko dobiegło końca. Na początku udaliśmy się na zwiedzanie zabytkowego kościoła, w którym swoją siedzibę mieli cystersi. Potem odbył się apel i ogłoszenie wyników. Po wszystkich uroczystościach miały miejsce tradycyjne gry harcerskie. Gdy już wszyscy byli spakowani udaliśmy się na peron, z którego miał odjeżdżać nasz pociąg. O godzinie 21:37 byliśmy już z powrotem w Puławach, zmęczeni, ale pełni wrażeń i zadowoleni z zimowiska.

1 druzyna gra przyrzeczenie zimowisko

Wyświetl wszystkie wiadomości

Najnowsze zdjęcia


Dzień modlitw za FSE


Dzień Myśli Braterskiej


Zaproszenie na opłatek


Boże Narodzenie 2016

Etykiety

1 druzyna 1 gromada 2 druzyna 2 gromada 3 druzyna biwak europa gra harce krag naleczow obietnica oboz ognisko pielgrzymka przyrzeczenie rodzice rowery sluzba swieto wedrowka wielkie lowy zaproszenie zbiorka zimowisko