Krzyż Federacji Skautingu Europejskiego

Środowisko Puławskie
SKAUCI EUROPYFEDERACJA SKAUTINGU EUROPEJSKIEGO

Wiadomości

Informacje dla rodziców

Albumy ze zdjęciami

Ukryj Szukaj

Start
Najświeższe wiadomości
Zdjęcia
Skauci w obiektywie
O nas
Najważniejsze informacje
Rodzice
Informacje dla rodziców
Kontakt
Skontaktuj się z nami

27
MAR 2006

Dzień Modlitw za FSE

Łukasz LeszkoLink do wiadomości

Dnia 25 marca, w Dzień Modlitw za FSE, Hufiec Lubelski zorganizował pielgrzymkę do sanktuarium w Wąwolnicy, do której dołączyły się wszystkie gromady i drużyny z Puław. Każda drużyna pielgrzymowała we własnym zakresie. Na miejscu odbyła się uroczysta msza, na której, jak co roku od 1994 r., zawierzyliśmy się Maryi. Tym razem Akt Zawierzenia odczytał hufcowy puławski wraz z małżonką. Po mszy miał miejsce krótki apel dla wszystkich drużyn.

"Matko i Królowo, stajemy przed Tobą, my – wilczki, harcerki i harcerze, przewodniczki i wędrownicy oraz instruktorzy ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego-"Zawisza” Federacji Skautingu Europejskiego wraz z naszymi rodzicami, duszpasterzami i przyjaciółmi, ufni w Bogu, zawierzamy Ci nasze Stowarzyszenie. Na honor każdej i każdego z nas, za łaską Boga i za Twoim orędownictwem oddajemy się całym życiem tu i teraz w służbę Bogu w Trójcy Jedynemu, naszemu Panu i Królowi – Jezusowi Chrystusowi, Kościołowi świętemu, Ojczyźnie naszej – Polsce, chrześcijańskiej Europie i bliźnim w każdej potrzebie.

Maryjo, dopomóż nam strzec honoru, abyśmy umieli zasłużyć na zaufanie; dopomóż być lojalnym wobec Ojczyzny, rodziców, przełożonych i podwładnych; wspieraj nasze wysiłki w stawaniu się sługami naszych bliźnich na ich drodze do zbawienia; wspieraj nas w stawaniu się przyjaciółmi wszystkich ludzi, a braćmi i siostrami harcerek i harcerzy; naucz nas uprzejmości, rycerskości i szlachetności; wspomagaj nas w dostrzeganiu przyrody jako dzieła Boga i w okazywaniu szacunku wszystkim Boskim stworzeniom; uproś nam ducha karności, abyśmy umieli powierzone nam zadania wykonywać sumiennie do końca; wspieraj naszą wolę panowania nad sobą oraz wewnętrzną radość wypływającą z zaufania Bogu; dopomóż być gospodarnymi i zatroskanymi o dobro bliźnich; wypraszaj nam czystość w myślach, mowie i uczynkach abyśmy żyli na chwałę Boga Wszechmogącego.

Maryjo, Gwiazdo Ewangelizacji, uczyń nasze Stowarzyszenie narzędziem nowej ewangelizacji, do której u progu nowego tysiąclecia wzywa nas Ojciec Święty Jan Paweł II. Maryjo, jesteśmy, pamiętamy i czuwamy na każdy dzień."
(Akt Zawierzenia Matce Bożej SHK-Zawisza FSE)

1 druzyna 2 druzyna 2 druzyna 2 gromada pielgrzymka

Wyświetl wszystkie wiadomości

Najnowsze zdjęcia


Dzień modlitw za FSE


Dzień Myśli Braterskiej


Zaproszenie na opłatek


Boże Narodzenie 2016

Etykiety

1 druzyna 1 gromada 2 druzyna 2 gromada 3 druzyna biwak europa gra harce krag naleczow obietnica oboz ognisko pielgrzymka przyrzeczenie rodzice rowery sluzba swieto wedrowka wielkie lowy zaproszenie zbiorka zimowisko