Krzyż Federacji Skautingu Europejskiego

Środowisko Puławskie
SKAUCI EUROPYFEDERACJA SKAUTINGU EUROPEJSKIEGO

Wiadomości

Informacje dla rodziców

Albumy ze zdjęciami

Ukryj Szukaj

Start
Najświeższe wiadomości
Zdjęcia
Skauci w obiektywie
O nas
Najważniejsze informacje
Rodzice
Informacje dla rodziców
Kontakt
Skontaktuj się z nami

9
KWI 2016

ZZZ 2 Drużyny Puławskiej w Gdańsku

Agnieszka Szczepańska, Marta Pietras, Gabrysia ŁukasiewiczLink do wiadomości

16 lutego 2016 roku – pamiętna data. Był to dzień pełen przygód, a wszystko zaczęło się od spotkania na puławskim dworcu PKP. Tak zaczęła się nasza podróż. Po około dwóch godzinach jazdy dojechałyśmy do Warszawy. W oczekiwaniu na następny pociąg, który miał nas zawieźć do Gdańska, wybrałyśmy się do miejsca obleganego przez turystów, do galerii handlowej Złote Tarasy. Gdy zasiadłyśmy by zregenerować siły zauważyłyśmy, że stałyśmy się obiektem zainteresowania dla licznej grupy osób. Po chwili wolnego czasu wyruszyłyśmy w dalszą podróż. Długi czas w pociągu umilałyśmy sobie rozmową oraz robieniem różańców – wydaje się to proste, jednak zajęło nam całą podróż. Po trzech godzinach jazdy, zmęczone ale szczęśliwe, dotarłyśmy do Gdańska.

Po dotarciu do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego i zameldowaniu się w nim wyruszyłyśmy na poszukiwanie sklepu. Było to trudniejsze niż się wydawało. Znużone długimi poszukiwaniami dotarłyśmy do celu. Po powrocie do schroniska przygotowałyśmy pyszną kolację. Po posiłku grałyśmy w gry rozwijające naszą wyobraźnię. Po zabawie, zmęczone trudami całego dnia poszłyśmy spać. Dzień był pełen wrażeń i nowych przygód. Na pewno zostanie on w naszej pamięci przez długi czas.

W środę rano poszłyśmy na mszę do kościoła św. Franciszka z Asyżu. Po powrocie zjadłyśmy śniadanie i ze wszystkimi rzeczami powędrowałyśmy na przystanek, skąd pojechałyśmy do harcówki, by spotkać się z zastępowymi i kadrą 8. Gdańskiej Drużyny Harcerek "Tendo". Tam zostawiłyśmy swoje rzeczy i ruszyłyśmy na podbój Gdańska. W trzech grupach szukałyśmy listów i robiłyśmy zadania, np. zdjęcie z wysoka, teledysk do utworu muzyki klasycznej czy "teatralne" zdjęcie przy Teatrze Szekspirowskim. Gdy upłynął czas gry pojechałyśmy do Galerii Bałtyckiej na obiad. Po powrocie do harcówki rozmawiałyśmy o różnicach między FSE a ZHR, oraz grałyśmy z harcerzami w grę "Cytadela". Wieczorem było świeczysko lub, jak to nazwały dziewczyny, kominek, na którym uczyłyśmy się nawzajem tańców, zabaw i piosenek. Na koniec oglądałyśmy filmy, dopóki nie zasnęłyśmy. I tak upłynął dzień drugi.

Czwartek zapowiadał się wspaniale, poza tym, że noc nie należała do całkowicie przespanych, a nasza przygoda z Gdańskiem dobiegała końca. Zaczęłyśmy dzień już o 4:30 i nie traciłyśmy entuzjazmu, ponieważ wiedziałyśmy że czeka nas niesamowity dzień pełen wrażeń. O godzinie 5:00 ruszyłyśmy w stronę przystanku tramwajowego, a następnie wsiadłyśmy w pociąg, którym dojechałyśmy na lotnisko. Nieco się stresowałyśmy przed odprawą, lecz wszystko się udało i nie było większego problemu z dostaniem się do samolotu. Z tego wszystkiego ucierpiał tylko suchy szampon Agnieszki, który został zutylizowany. Około godziny 6:15 weszłyśmy do autobusu, którym podjechałyśmy pod samolot. Gdy weszłyśmy do samolotu, znalazłyśmy swoje miejsca. Zostałyśmy przywitane i poinformowane, jak mamy postępować w czasie wypadku, lub gdy zrobi nam się słabo w czasie startu lub lądowania. Dla niektórych z nas był to pierwszy lot i takie informacje były bardzo cenne. Kiedy samolot uniósł się w górę było widać przepiękny wschód słońca oraz morze białych i delikatnych chmur – te widoki wspominam do tej pory.

Leciałyśmy około 50 minut. O godzinie 7:45 miałyśmy autobus, który zawiózł nas do Warszawy Centralnej. A stamtąd dotarłyśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego. Starałyśmy się zwiedzić całą wystawę. Byłyśmy nawet w kanałach, które miały nam pozwolić przenieść się, przynajmniej na chwilę, w czasy powstania warszawskiego.

Gdy wyszłyśmy z muzeum pojechałyśmy w stronę dworca kolejowego i około 12:20 udałyśmy się na peron z którego miałyśmy pociąg. O godzinie 15 byłyśmy już w Puławach. Pożegnałyśmy się i rozeszłyśmy do swoich domów. Nasza zbiórka zastępu zastępowych dobiegła końca. Będziemy go na pewno długo wspominały. Przez wszystkie te dni spędziłyśmy bardzo miło czas, zawarłyśmy nowe znajomości i my same lepiej się poznałyśmy. Ten wyjazd uważam za udany.

2 druzyna zbiorka

Wyświetl wszystkie wiadomości

Najnowsze zdjęcia


Dzień modlitw za FSE


Dzień Myśli Braterskiej


Zaproszenie na opłatek


Boże Narodzenie 2016

Etykiety

1 druzyna 1 gromada 2 druzyna 2 gromada 3 druzyna biwak europa gra harce krag naleczow obietnica oboz ognisko pielgrzymka przyrzeczenie rodzice rowery sluzba swieto wedrowka wielkie lowy zaproszenie zbiorka zimowisko