Krzyż Federacji Skautingu Europejskiego

Środowisko Puławskie
SKAUCI EUROPYFEDERACJA SKAUTINGU EUROPEJSKIEGO

Wiadomości

Informacje dla rodziców

Albumy ze zdjęciami

Ukryj Szukaj

Start
Najświeższe wiadomości
Zdjęcia
Skauci w obiektywie
O nas
Najważniejsze informacje
Rodzice
Informacje dla rodziców
Kontakt
Skontaktuj się z nami

26
LIP 2013

Relacja Arka Nalewajka z obozu 1 DP - Witów 2013

Arek Nalewajek, 1 DPLink do wiadomości

Na początku wyruszyliśmy z Puław w kierunku Witowa pociągiem. Podróż ciągnęła się bardzo długo. Gdy dojechaliśmy do Krakowa przesialiśmy się do autokaru i dojechaliśmy na miejsce obozu.

Następnego dnia mieliśmy za zadanie przenieś żerdki na budowę platformy. Kolejnym dniem była budowa platformy, która zajęła nam 3 dni. Po wybudowaniu miejsca do spania wyruszyliśmy na eksplorację terenu (Explo). Naszym zadaniem było znaleźć nocleg w zamian za jakąś drobną przysługę. Schronienie znaleźliśmy u niejakiego pana Jasia, który dowoził nam pożywienie do obozu. Po przespaniu nocy w stodole na sianie wyruszyliśmy w dalszą trasę. Po długiej drodze, wyczerpani poszliśmy szukać noclegu na plebanii. Nic z tego nie wyszło, gdyż ksiądz tam mieszkający stwierdził, że to nie hotel i mamy iść szukać gdzieś indziej. Po długim oczekiwaniu zastępowi poinformowali nas, że mamy możliwość noclegu w altance przy hotelu. Po przespaniu nocy czas był, aby wracać do obozu. Doszliśmy tam późnym wieczorem.

W poniedziałek były zawody kulinarne, na których zastęp Żubr zrobił dewolaje, zastęp Wilk – barszcz czerwony (mordowypalacz) z pasztecikami, a Niedźwiedź – pulpeciki a'la Pykacz. Następnego dnia był czas dla zastępów. Od środy do piątku odbywała się wielka gra, której tematem był "Władca Pierścieni". Pod koniec gry była licytacja słodyczy. Można było je licytować za pomocą denarów, które wygrywało się podczas trzydniowej gry.

W sobotę był czas na depionierkę, a w niedzielę był wyjazd do domu. Wszystkie zdjęcia z obozu można obejrzeć w galerii.

1 druzyna gra oboz

Wyświetl wszystkie wiadomości

Najnowsze zdjęcia


Dzień modlitw za FSE


Dzień Myśli Braterskiej


Zaproszenie na opłatek


Boże Narodzenie 2016

Etykiety

1 druzyna 1 gromada 2 druzyna 2 gromada 3 druzyna biwak europa gra harce krag naleczow obietnica oboz ognisko pielgrzymka przyrzeczenie rodzice rowery sluzba swieto wedrowka wielkie lowy zaproszenie zbiorka zimowisko