Krzyż Federacji Skautingu Europejskiego

Środowisko Puławskie
SKAUCI EUROPYFEDERACJA SKAUTINGU EUROPEJSKIEGO

Wiadomości

Informacje dla rodziców

Albumy ze zdjęciami

Ukryj Szukaj

Start
Najświeższe wiadomości
Zdjęcia
Skauci w obiektywie
O nas
Najważniejsze informacje
Rodzice
Informacje dla rodziców
Kontakt
Skontaktuj się z nami

25
LIP 2013

Relacja Pawła Ostrowskiego z obozu 1 DP - Witów 2013

Paweł Ostrowski, 1 DPLink do wiadomości

Tegoroczny obóz odbył się w lesie niedaleko Witowa. Fabułą był "Władca Pierścieni". Na miejsce przyjechaliśmy 7 lipca. Następnego dnia rozpoczęła się pionierka. Najpierw zbudowaliśmy stół, a potem platformę. Zajęło nam to 3 dni.

Po zakończeniu prac budowlanych przyszedł czas na Explo. Nie był to łatwy etap obozu, ponieważ było zimno i co chwilę padał deszcz, a my musieliśmy maszerować z ciężkimi plecakami. Na szczęście udało nam się znaleźć nocleg. Po 2 nocach i 3 dniach Explo był dzień poświęcony na konkurs kulinarny. Nasz zastęp zrobił klopsiki z ziemniakami. Mimo, że były dobre, to nie my, lecz zastęp Żubr wygrał rywalizację podając dewolaje. Po konkursie mieliśmy wolny dzień, a w nocy rozpoczęła się Wielka Gra.

Następnego ranka musieliśmy wyruszyć w drogę. Naszym celem było zdobycie jak największej ilości denarów. Zdobywało się je wykonując zadania. Za zarobione denary można było później wylicytować słodycze. Następnego dnia zostaliśmy podzieleni na 3 rasy. Każda rasa miała zbudować fort. Po ukończeniu budowy w każdym forcie umieszczono po 1 chorągiewce i każdy uczestnik gry przywiązał sobie do ręki kawałek włóczki. Rozpoczęła się gra, w której głównym celem było przeniesienie flagi z fortu innej rasy do swojego fortu. Aby ułatwić sobie to zadanie można było zerwać włóczkę z ręki przeciwnika i w ten sposób wyeliminować go na pewien czas. Gra trwała około godziny i dla nas - elfów skończyła się porażką, ponieważ w ostatniej chwili straciliśmy 2 flagi. Następnego dnia na koniec Wielkiej Gry była jeszcze krótka gra polegająca na wyeliminowaniu przeciwników poprzez zniszczenie balonów przywiązanych do ich nóg. Ta grę wygrały krasnoludy.

Kolejny dzień był poświęcony na depionierkę. Był to ostatni dzień obozu i z tej okazji razem zjedliśmy pieczoną świnię. Ten obóz zaliczam do udanych. Nauczyłem się na nim wielu przydatnych rzeczy. Podobała mi się też wesoła atmosfera panująca tam niemal przez cały czas. Wszystkie zdjęcia z obozu można obejrzeć w galerii.

1 druzyna gra oboz

Wyświetl wszystkie wiadomości

Najnowsze zdjęcia


Dzień modlitw za FSE


Dzień Myśli Braterskiej


Zaproszenie na opłatek


Boże Narodzenie 2016

Etykiety

1 druzyna 1 gromada 2 druzyna 2 gromada 3 druzyna biwak europa gra harce krag naleczow obietnica oboz ognisko pielgrzymka przyrzeczenie rodzice rowery sluzba swieto wedrowka wielkie lowy zaproszenie zbiorka zimowisko