Krzyż Federacji Skautingu Europejskiego

Środowisko Puławskie
SKAUCI EUROPYFEDERACJA SKAUTINGU EUROPEJSKIEGO

Wiadomości

Informacje dla rodziców

Albumy ze zdjęciami

Ukryj Szukaj

Start
Najświeższe wiadomości
Zdjęcia
Skauci w obiektywie
O nas
Najważniejsze informacje
Rodzice
Informacje dla rodziców
Kontakt
Skontaktuj się z nami

23
GRU 2013

Eurojam 2014 - zmiana miejsca

Katarzyna Kieler HR, Paweł Borowiecki HRLink do informacji

Drogie Szefowe i Szefowie! Drodzy Rodzice!

Z radością obserwujemy Wasze zaangażowanie w przygotowania do Eurojamu, obozu dla 10 000 harcerek i harcerzy z całej Federacji Skautingu Europejskiego. Wiele zastępów podjęło inicjatywę gier rocznych proponowanych przez namiestnictwa obu nurtów, słyszymy o skutecznych akcjach zarobkowych oraz fundraisingowych w całej Polsce. Wszystkie te działania napawają nas radością i dumą. Bardzo dziękujemy Wam za Wasz entuzjazm i zaufanie!

Przygotowania do Eurojamu i starania o możliwość rozbicia obozu koło Ars-sur-Moselle, nieopodal Metz w Lotaryngii trwają od ponad dwóch lat. Mimo dobrej dotąd współpracy i wielu zapewnień, w ostatni piątek Prefekt Metz nie zdecydował się na wydanie zgody na organizację zlotu. Żeby mimo to Eurojam mógł odbyć się w 2014 roku, naczelnicy Skautów Europy z wszystkich krajów podjęli decyzję o zmianie miejsca Eurojamu na Normandię, okolice miejscowości Saint-Evroult-ND-du-Bois. Wszystkie przygotowania są teraz skoncentrowane na tym miejscu. Dla naszej organizacji wyjazd do Normandii może wiązać się ze zwiększeniem kosztów podróży, o ok. 150 – 200 zł. Dokładamy jednak wszelkich starań, by ta podwyżka okazała się jak najmniej dotkliwa dla domowego budżetu. Prowadzimy rozmowy z Federacją o możliwości zmniejszenia kosztów uczestnictwa w obozie, podejmujemy negocjacje z przewoźnikami, a także rozmowy z darczyńcami, aby móc wesprzeć tych, którym nie uda się zebrać wymaganej kwoty.

Chociaż ta sytuacja w sposób szczególny wzywa nas do życia 8. punktem naszego Prawa, który brzmi: Harcerka/Harcerz panuje nad sobą, uśmiecha się i śpiewa w kłopotach, to zapewniamy Was, że trzymamy cały czas rękę na pulsie. Wierzymy, że te nieoczekiwane trudności nie przesłonią nam radości z przygody, jaka czeka nas podczas Eurojamu.

W tych ostatnich dniach Adwentu pragniemy życzyć Wam pokoju i radości płynących z przeżycia ponownego przyjścia na świat Tego, który jest Miłością!

Naczelniczka Harcerek Katarzyna Kieler HR,
Naczelnik Harcerzy Paweł Borowiecki HR

Wyświetl wszystkie informacje