Krzyż Federacji Skautingu Europejskiego

Środowisko Puławskie
SKAUCI EUROPYFEDERACJA SKAUTINGU EUROPEJSKIEGO

Wiadomości

Informacje dla rodziców

Albumy ze zdjęciami

Ukryj Szukaj

Start
Najświeższe wiadomości
Zdjęcia
Skauci w obiektywie
O nas
Najważniejsze informacje
Rodzice
Informacje dla rodziców
Kontakt
Skontaktuj się z nami

21
MAJ 2013

Informacje o obozie 1 Drużyny Puławskiej

Jan BąkałaLink do informacji

Wielkimi krokami zbliża się czas obozu letniego! Jak zwykle bardzo mocno zachęcam, abyście wysyłali Państwo swoich synów na obóz. Jest to wyzwanie ale też wielka przygoda. Miejsce, gdzie chłopcy będą rywalizować między sobą, gdzie nauczą się gotować, budować różne konstrukcje z drewna, miejsce, gdzie poznają przyrodę i nauczą się żyć z nią w zgodzie.

Po obozie każdy chłopak będzie wiedział, że kanapki nie robią się same, pranie samo się nie pierze, a śmiecie same nie znikają. Żeby było jasne, to nie survival, ale szkoła życia.

Będziemy obozowali w pięknym lesie niedaleko Zakopanego. Razem z nami obozować będzie Puszcza Małopolska, czyli około 50 chłopaków z Krakowa i szeroko pojętych okolic. Wiem też, że będzie kilku Francuzów! Poniżej zamieszczam szczegółowe informacje:

Termin: 7 - 20 lipca 2013 r. (14 dni)

Wyjazd: 7 lipca (niedziela) pociągiem o godzinie 6:17 (jeżeli nie zmieni się rozkład jazdy) do Krakowa a z Krakowa będziemy mieli załatwionego busa. Przypominam, że niezbędne jest posiadanie ważnej legitymacji szkolnej! Karta rowerowa to nie to samo - wiem, że dla Państwa to oczywiste, ale dla chłopaków nie zawsze

Powrót: 20 lipca (sobota) o bliżej nieokreślonej godzinie - zapewne późnym popołudniem

Koszt: 700zł - w tym zawiera się: transport, ubezpieczenie, wyżywienie etc. czyli wszystko, co potrzebne

Bardzo proszę wpłacać pieniądze do naszej Pani Skarbniczki do 20 czerwca:

Grażyna Nowicka (skarbnik)
tel.: 81 888 66 78
e-mail: gnowicka1958_1958@o2.pl

W załączniku zamieszczam podstawowe informacje oraz spis rzeczy, które na obóz należy zabrać. Zwracam uwagę aby nie brać zbyt wielu rzeczy. Zawsze jest możliwość np. przeprania czegoś. Pamiętajmy, że chłopcy będą nosić swoje bagaże na plecach, więc dajmy im szanse unieść swój plecak. W tym momencie zachęcam też do zaufania swoim synom i do pozwolenia im aby spakowali się sami. To bardzo przydatna umiejętność!

W załączniku zamieszczam też deklarację. Aby chłopak mógł brać udział w zbiórkach i jechać na obóz, muszę mieć podpisaną przez Państwa taką właśnie deklarację. Zamieszczam też kartę uczestnika. Jest to niezwykle ważny dokument, który musi zostać wypełniony i dostarczony do zastępowego lub do mnie do 20 czerwca.

W okolicy 20 czerwca będę kończył sesję. Wtedy też planuję zorganizować spotkanie dotyczące obozu - bliższe informacje w przyszłości.

Został jeszcze jeden problem. Szczerze mówiąc sam nie wiem, co zrobić z chłopakami, którzy dołączyli do nas po akcji naborowej w Miłosierdziu. Myślę, że trzeba podjeść do każdego z nich indywidualnie. Dlatego zachęcam Państwa do kontaktowania się ze mną. Ja ze swojej strony porozmawiam z zastępowymi i dowiem się jak oni to widzą. Nie oszukując się - obóz nie jest zwykłą kolonią. Trzeba samemu gotować, sprzątać, budować itd. Trochę martwię się, że po 2 miesiącach chodzenia na zbiórki chłopcy nie są gotowi na taki wysiłek i mogą się zrazić na przyszłość. Ale na pewno coś razem wymyślimy.

Serdecznie pozdrawiam,
Jasiek Bąkała HO.

Wyświetl wszystkie informacje