Krzyż Federacji Skautingu Europejskiego

Środowisko Puławskie
SKAUCI EUROPYFEDERACJA SKAUTINGU EUROPEJSKIEGO

Wiadomości

Informacje dla rodziców

Albumy ze zdjęciami

Ukryj Szukaj

Start
Najświeższe wiadomości
Zdjęcia
Skauci w obiektywie
O nas
Najważniejsze informacje
Rodzice
Informacje dla rodziców
Kontakt
Skontaktuj się z nami

5
LIS 2012

Rok 2012/2013 w 1 Drużynie Puławskiej

Jan BąkałaLink do informacji

Drodzy Rodzicie!

Harcerski rok pracy rozkręcił się już porządnie! W drużynie mamy kilku nowych harcerzy – łącznie jest już 19 chłopców! To dużo, ale myślę, że może być nas więcej! Jeżeli możecie Państwo nam w tym jakoś pomóc, to będziemy bardzo wdzięczni.

Dla wszystkich Państwa którzy mnie nie znają: nazywam się Jasiek Bąkała, mam 21 lat. Harcerzem jestem od lat 11, a drużynowym jestem już trzeci rok. Poza harcerstwem jestem studentem 3. roku medycyny weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. To tyle o mnie, a w najbliższym czasie czeka nas trochę wydarzeń:

1. Zlot Niepodległości – coroczna gra kończąca pierwszy cykl pracy, mająca na celu m. in. uczczenie odzyskania przez Polskę niepodległości. Będzie to zbiórka, którą będę przygotowywał osobiście dla wszystkich 4 zastępów. Warto zadbać o to, aby chłopacy pojawili się na niej jak najliczniej się da! To jedna z kilku okazji w ciągu roku, kiedy chłopcy mogą spotkać się całą drużną i zmierzyć się z innymi zastępami. Zbiórka ta będzie na pewno zbiórką całodniową – od rana do wieczora. Zapewne zakończy się około godziny 18 – 19. Zastęp, który zwycięży te zmagania będzie uhonorowany nagrodą rzeczową – chłopcy muszą mieć coś w rodzaju przysłowiowej marchewki, żeby dawali z siebie wszystko. Poza tym, na zbiórce będzie trzeba zjeść obiad. Dlatego właśnie zbiórka ta będzie kosztowała. Myślę że zamkniemy się w cenie 10 – 15 zł na osobę. Mam nadzieję że nie jest to koszt zbyt wygórowany.

2. W każdą ostatnią niedzielę miesiąca odbywać się będą msze święte Środowiska Puławskiego. Do uczestnictwa w tym wydarzeniu i do wspólnej modlitwy zapraszamy nie tylko chłopców ale też Państwa. Jest to zawsze okazja do spotkania się, do zadania pytań i rozmowy.

3. Spotkanie opłatkowe – 5 stycznia 2013 r. odbędzie się coroczne spotkanie opłatkowe dla harcerzy, harcerek i ich rodziców. Dlatego właśnie już teraz mam zaszczyt zaprosić Państwa na to wydarzenie. Na pewno w przyszłości pojawią się oficjalne zaproszenia, ale już teraz chciałem zasygnalizować spotkanie, żebyście Państwo mogli zapisać sobie w kalendarzach tę datę.

4. Zimowisko 1. Drużyny Puławskiej – w tym roku prawdopodobnie nie uda mi się zorganizować zimowiska w tygodniu między świętami a nowym rokiem. Nie znam jeszcze terminów moich egzaminów, dlatego trudno powiedzieć mi, kiedy będę miał wolne, jednak postaram się zrobić zimowisko w czasie ferii zimowych chłopców. Prawdopodobnie będzie to piątek, sobota i niedziela. Koszt jak na razie jest ciężki do przewidzenia. Planuję zorganizować zimowisko w domu rekolekcyjnym w Kaliszanach.

Z rzeczy organizacyjnych:

Moim obowiązkiem jest posiadanie wypełnionej deklaracji uczestnictwa każdego chłopca w drużynie. Deklaracje chłopców, którzy byli na obozie w tym roku na pewno mam, ale resztę z Państwa chciałem poprosić o wypełnienie deklaracji i przekazanie przez syna do zastępowego lub wysłanie bezpośrednio do mnie:

Jank Bąkała (drużynowy)
ul. Lubelska 112, 24-100 Puławy
tel.: 693 056 928
e-mail: jasiek.bakala@gmail.com

Każdy harcerz w naszym Stowarzyszeniu zobowiązany jest do zapłacenia jednorazowej, rocznej składki członkowskiej. W tym roku wysokość składki to 78 zł od harcerza. Składki proszę wpłacać do końca listopada do naszej skarbniczki – pani Grażyny Nowickiej:

Grażyna Nowicka (skarbnik)
tel.: 81 888 66 78
e-mail: gnowicka1958_1958@o2.pl

Zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej. Pojawiają się tam zdjęcia i relacje pisane przez chłopców z różnych wydarzeń oraz informacje dla Państwa.

Polecamy też nasz sklepik, w którym można wyposażyć się w całe umundurowanie oraz potrzebną literaturę.

Poza tym, zachęcamy od odwiedzania ogólnopolskiej strony Skautów Europy.

Na koniec chciałem zaprosić wszystkich Państwa do zaangażowania się w życie harcerskie Państwa synów. Zbliża się zima i ciężki czas dla zastępowych, aby zorganizować zbiórkę. Ale proszę się nie bać! Zastępowi dadzą radę! Bardzo proszę o zaufanie i wysyłanie chłopców na zbiórki, nawet jeżeli trochę pada albo jest trochę zimno.

Gdyby ktoś z Państwa miał jakieś pytania, czy wątpliwości, to zapraszam do pisania do mnie e-maili, na które zawsze odpiszę tak szybko, jak to możliwe.

Serdecznie pozdrawiam,
Jan Bąkała HO

Wyświetl wszystkie informacje