Krzyż Federacji Skautingu Europejskiego

Środowisko Puławskie
SKAUCI EUROPYFEDERACJA SKAUTINGU EUROPEJSKIEGO

Wiadomości

Informacje dla rodziców

Albumy ze zdjęciami

Ukryj Szukaj

Start
Najświeższe wiadomości
Zdjęcia
Skauci w obiektywie
O nas
Najważniejsze informacje
Rodzice
Informacje dla rodziców
Kontakt
Skontaktuj się z nami

6
MAR 2012

Wyjazdy 1 Drużyny Puławskiej w 2012 r. cz. 1

Jan BąkałaLink do informacji

1. W terminie 27 kwietnia - 1 maja 2012 r. odbędą się Wielkie Harce Majowe. Jest to ogólnopolski zlot skautów, który odbywa się cyklicznie co dwa lata. W tym roku wydarzenie to zbierze grupę około 600 osób i odbędzie się w Czersku pod Górą Kalwarią. Temat przewodni zlotu to Ogniem i Mieczem. Nasza drużyna wcieli się w rolę Tatarów, którzy pomagali Kozakom zdobyć Zbaraż.

Kosz całkowity uczestnictwa w zlocie nie jest jeszcze znany. W chwili obecnej wiadomo, że koszty organizacyjne wyniosą 40 zł od osoby. Oprócz tego zapłacić trzeba będzie za dojazd, ubezpieczenie i wyżywienie. Jak tylko poznam całkowity koszt wyjazdu, to wystosuję do Państwa informację. W związku z faktem, że do harców coraz bliżej, proszę o wpłacanie kwoty 40 zł do naszej skarbniczki.

2. Wszystkich Państwa, którzy jeszcze nie dostarczyli podpisanej deklaracji członkostwa syna w drużynie, bardzo proszę o zrobienie tego w możliwie krótkim czasie - deklarację można pobrać klikając tutaj, wydrukować, uzupełnić i podać przez syna do zastępowego.

3. W drużynie jest jeszcze kilku chłopców, którzy nie mają munduru. Mundur to coś, co nas nie tylko charakteryzuje, ale też jednoczy i jest pewnym symbolem, z którym możemy się utożsamiać. Dlatego bardzo proszę o zadbanie o umundurowanie swoich synów. Zapraszam do odwiedzenia naszego sklepu internetowego.

4. Wielkimi krokami zbliża się najważniejsze wydarzenie całego roku pracy - obóz letni drużyny, którego tematem przewodnim będzie Władca Pierścieni. Podczas dwutygodniowego obozu chłopcy przestają być bandą biegających po lesie chłopaków, a stają się prawdziwymi skautami, którzy poradzą sobie z każdym zadaniem! Nauczą się gotować, budować konstrukcje z drewna bez użycia gwoździ, obsługiwać niektóre narzędzia, a przede wszystkim, dowiedzą się, że jedzenie samo się nie robi, naczynia same się nie zmywają, a ubrania same się nie piorą. Jest to czas wyzwań, rywalizacji, ale też radości i przygody dla każdego chłopca! Właśnie dlatego oraz z wielu innych powodów jest to najważniejsze wydarzenie w całym roku. Dlatego też serdecznie Państwa proszę o zadbanie o to, aby każdy chłopiec mógł pojechać na obóz letni.

Wstępnie, przewiduje się termin obozu w pierwszej połowie lipca (niestety nie mogę podać w tym momencie dokładnego terminu ze względu na obowiązki związane ze studiami). Postaram się przedstawić konkretne daty tak szybko jak to będzie możliwe.

Termin: Pierwsza połowa lipca 2012 r.

Miejsce: Trzęsiny (dojazd na miejsce wynajętym autobusem)

Koszt: 700 zł (cena uwzględnia ubezpieczenie, wyżywienie, transport i teren noclegowy)

Płatności za obóz należy dokonać w ratach (przed obozem trzeba uzupełnić sprzęt i ponieść pewne wydatki, opłacić zaliczki). Wszelkie wpłaty proszę kierować do naszej skarbniczki.

Pierwsza rata w wysokości 300 zł, płatna do końca kwietnia 2012 r.

Druga rata w wysokości 400 zł, płatna do 10 czerwca 2012 r.

Planuję zorganizowanie spotkanie informacyjnego dotyczącego obozu letniego w pierwszej połowie kwietnia. Bardzo proszę o Państwa obecność.

5. Na sam koniec przypominam o mojej prośbie o adresy mailowe bezpośrednio do Państwa. Chciałbym je mieć, aby takie wiadomości jak ta trafiały bezpośrednio do Państwa. Dlatego też proszę tych z Państwa, którzy jeszcze tego nie uczynili o wysłanie mi wiadomości z informacją, czyim rodzicem się jest. Dane kontaktowe do mnie oraz skarbnika znajdują się poniżej:

Jan Bąkała (drużynowy)
tel.: 693 056 928
e-mail: jasiek.bakala@gmail.com

Grażyna Nowicka (skarbnik)
tel.: 81 888 66 78
e-mail: gnowicka1958_1958@o2.pl

Wyświetl wszystkie informacje