Krzyż Federacji Skautingu Europejskiego

Środowisko Puławskie
SKAUCI EUROPYFEDERACJA SKAUTINGU EUROPEJSKIEGO

Wiadomości

Informacje dla rodziców

Albumy ze zdjęciami

Ukryj Szukaj

Start
Najświeższe wiadomości
Zdjęcia
Skauci w obiektywie
O nas
Najważniejsze informacje
Rodzice
Informacje dla rodziców
Kontakt
Skontaktuj się z nami

8
CZE 2015

Informacje o obozie 1 Drużyny Puławskiej

Jakub NieoczymLink do informacji

Wielkimi krokami zbliża się obóz letni 1 Drużyny Puławskiej. W związku z tym poniżej zostały zamieszczone szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu:

Wyjazd w dniu 6 lipca 2015 r.

Powrót 18 lipca 2015 r.

Obóz odbędzie się w miejscowości Błotnica

Koszt uczestnictwa wynosi 650 zł (w tym ubezpieczenie, transport i wyżywienie)

Informacje o tym, co harcerz musi zabrać, a czego brać nie powinien dostępne są tutaj... Dodatkowych informacji udziela drużynowy 1 Drużyny Puławskiej.

Jakub Nieoczym (drużynowy)
tel.: 661 162 830
e-mail: jnieoczym@outlook.com

23
GRU 2013

Eurojam 2014 - zmiana miejsca

Katarzyna Kieler HR, Paweł Borowiecki HRLink do informacji

Drogie Szefowe i Szefowie! Drodzy Rodzice!

Z radością obserwujemy Wasze zaangażowanie w przygotowania do Eurojamu, obozu dla 10 000 harcerek i harcerzy z całej Federacji Skautingu Europejskiego. Wiele zastępów podjęło inicjatywę gier rocznych proponowanych przez namiestnictwa obu nurtów, słyszymy o skutecznych akcjach zarobkowych oraz fundraisingowych w całej Polsce. Wszystkie te działania napawają nas radością i dumą. Bardzo dziękujemy Wam za Wasz entuzjazm i zaufanie!

Przygotowania do Eurojamu i starania o możliwość rozbicia obozu koło Ars-sur-Moselle, nieopodal Metz w Lotaryngii trwają od ponad dwóch lat. Mimo dobrej dotąd współpracy i wielu zapewnień, w ostatni piątek Prefekt Metz nie zdecydował się na wydanie zgody na organizację zlotu. Żeby mimo to Eurojam mógł odbyć się w 2014 roku, naczelnicy Skautów Europy z wszystkich krajów podjęli decyzję o zmianie miejsca Eurojamu na Normandię, okolice miejscowości Saint-Evroult-ND-du-Bois. Wszystkie przygotowania są teraz skoncentrowane na tym miejscu. Dla naszej organizacji wyjazd do Normandii może wiązać się ze zwiększeniem kosztów podróży, o ok. 150 – 200 zł. Dokładamy jednak wszelkich starań, by ta podwyżka okazała się jak najmniej dotkliwa dla domowego budżetu. Prowadzimy rozmowy z Federacją o możliwości zmniejszenia kosztów uczestnictwa w obozie, podejmujemy negocjacje z przewoźnikami, a także rozmowy z darczyńcami, aby móc wesprzeć tych, którym nie uda się zebrać wymaganej kwoty.

Chociaż ta sytuacja w sposób szczególny wzywa nas do życia 8. punktem naszego Prawa, który brzmi: Harcerka/Harcerz panuje nad sobą, uśmiecha się i śpiewa w kłopotach, to zapewniamy Was, że trzymamy cały czas rękę na pulsie. Wierzymy, że te nieoczekiwane trudności nie przesłonią nam radości z przygody, jaka czeka nas podczas Eurojamu.

W tych ostatnich dniach Adwentu pragniemy życzyć Wam pokoju i radości płynących z przeżycia ponownego przyjścia na świat Tego, który jest Miłością!

Naczelniczka Harcerek Katarzyna Kieler HR,
Naczelnik Harcerzy Paweł Borowiecki HR

5
LIS 2013

Rok 2013/2014 w 1 Drużynie Puławskiej

Jan BąkałaLink do informacji

Drodzy Rodzicie!

Rok pracy 2013/14 rozkręcił się już na dobre! Obecnie chłopaki działają w 3 zastępach: Wilk, Niedźwiedź oraz Żubr. W zastępie Wilk zmienił się zastępowy. Poprzedni zastępowy – Jakub Nieoczym, przeszedł na kolejny szczebel rozwoju skautowego, a jego miejsce w zastępie objął Marek Witkowski.

W najbliższym czasie 1 Drużynę Puławską czekają następujące wydarzenia:

Spotkanie z rodzicami w sobotę, 9 listopada 2013 r., godzina 18:00, w harcówce (stara kaplica obok kościoła pw. św. Brata Alberta)

Serdecznie zapraszam! To bardzo ważne, abyście Państwo pojawili się na tym spotkaniu. Chciałbym na nim poruszyć przede wszystkim tematy związane z Eurojamem oraz planami na rok pracy 2013/2014.

Z okazji Święta Niepodległości 11 listopada, jak co roku organizujemy Grę Drużyny. W tym roku będzie trochę inna. W grze będą brały udział również drużyny z Lublina i okolic. Będzie łącznie około 100 chłopaków w 20 zastępach! Moim zdaniem będzie to super doświadczenie i przygoda dla chłopców z Puław!

Gdzie: Las Stary, w pobliżu Lublina
Kiedy: 11 listopada (poniedziałek)
Start: O godzinie 8:01 odjeżdża pociąg do Lublina, zbiórka na dworcu 15 minut wcześniej
Koniec: Jeżeli zdążymy na pierwszy pociąg (nie jest to pewne, gdyż godzina odjazdu jest bardzo zbliżona do przewidywanego końca gry), to w Puławach powinniśmy być około 15:39, jeżeli nie zdążymy to o 17:42
Koszt: Około 15 zł

Zimowisko – jeżeli tylko studia mi na to pozwolą, zimowisko się odbędzie. Gdzie i kiedy? Trudno powiedzieć. Tak jak wspomniałem, bardzo dużo zależy od moich studiów, które od zeszłego roku mocno dają mi w kość i nie pozwalają robić wszystkiego wtedy, kiedy chcę. Jeżeli zimowisko się odbędzie, będzie miało zapewne taką samą formułę jak rok temu, czyli piątek, sobota niedziela.

Planujemy zorganizować spływ kajakowy „Ojciec – Syn”. Chcielibyśmy, aby Ojcowie chłopaków zobaczyli, jak wygląda kawałek życia skautowego chłopców. 3 lata temu zorganizowaliśmy coś podobnego i muszę przyznać, że było super! Chciałem się na razie wstępnie zorientować, czy byliby Państwo (Ojcowie) zainteresowani taką formą spędzenia jednego z weekendów.

Kiedy: Termin do ustalenia, ale na pewno, jak będzie cieplej – kwiecień, maj.

Obóz letni Eurojam 2014 – jest to obóz skautów z całego świata! Będzie około 10 000 chłopców i dziewcząt m. in. z Włoch, Francji, Niemiec, Czech, Słowacji, Hiszpanii, Belgii, Ukrainy i oczywiście z Polski! Jest to nietuzinkowe wydarzenie, które organizowane jest raz na 10 lat! Państwa synowie mają ogromne szczęście, że są w drużynie właśnie w tak wyjątkowym czasie! Obóz będzie trochę droższy od zwykłego. Ale jestem pewny, że nie znajdziecie Państwo żadnej kolonii we Francji za 1200 zł! Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej tego wydarzenia. Poniżej kilka podstawowych informacji:

1. Miejsce: Metz

2. Czas: 3-10 sierpnia 2014 r. (docelowo chcielibyśmy być na miejscu 31 lipca 2014 r. rano, wyjazd z powrotem do Polski planujemy na 13 sierpnia 2014 r. wieczorem; już tłumaczę – sam Eurojam odbędzie w dniach 3-10 sierpnia, jednak cała grupa z Polski ma możliwość przyjechania 3 dni wcześniej i zostania 3 dni dłużej, aby był to pełnowartościowy, 2-tygodniowy obóz)

3. Motto: Venite et videte

4. Koszty:
– opłata za pobyt na EJ – 100 euro – max 450 zł (kwota ta jest obniżona dla Polski, m. in. dzięki wsparciu belgijskiej organizacji w wysokości 10 000 euro)
– ubezpieczenie - ok 50 zł
– koszty dodatkowe (administracja, koszt organizacji EJ ze strony polskiej) – ok. 50 zł
– przejazd ok. 500 zł
– inne (nieprzewidziane, kurs euro, cena paliwa) - 50 zł
– jedzenie na drogę - ok. 100 zł
razem maksymalnie 1200 zł

5. Raty i zapisy:
– 1 rata 200 zł do 30 listopada – bardzo proszę o możliwie szybkie wpłacanie 1 raty do naszej Pani Skarbnik
– 2 rata 200 zł do 15 stycznia
– 3 rata 300 zł do 30 marca
– 4 rata 500 zł do 15 czerwca (ostatnia rata może być niższa)

Grażyna Nowicka (skarbnik)
tel.: 500 749 486
e-mail: gnowicka1958_1958@o2.pl

Serdecznie pozdrawiam,
Jan Bąkała HO

7
PAŹ 2010

Deklaracje członkowskie

Piotr JedziniakLink do informacji

Poniżej umieszczone zostały wzory deklaracji członkowskich. Deklaracje te rodzice podpisują raz na cały czas bycia ich dziecka w Skautach Europy (nie trzeba odnawiać co roku). Są dwa wzory deklaracji:

Dla nieletnich (podpisują je rodzice i to oboje)

Dla pełnoletnich (szefów, wędrowników)

Deklaracje przechowuje szef jednostki a kopie dostarcza hufcowemu.

7
PAŹ 2010

Składka na rzecz FSE

Piotr JedziniakLink do informacji

Decyzją zarządu z dnia 4.10.2010 r. ulega zmianie składka członkowska. Za 2011 rok składka będzie wynosić 75 zł. Decyzja motywowana jest tym, że od 9 lat, wysokość składki nie uległa zmianie, a koszty utrzymania - tak. Gdyby waloryzować przez te 9 lat składkę tylko na podstawie samej inflacji to powinna ona dziś wynosić minimum 81,25 zł.

Warto zapoznać się również z faktami i mitami na temat składek.